کوالکام و مدیاتک در حال تهیه تراشه های ۵G ارزان قیمت هستند

از شروع سال گذشته که ۵G برای اولین بار به بازار تجاری رفت، فقط گوشی های پرچمدار ۵G داشتیم. این دستگاه ها در بیشتر موارد با قیمت بالغ بر ۷۰۰ دلار وارد می شدند. با این حال، در حالی که تولید کنندگان به توسعه ۵G ادامه می دهند، میانگین قیمت گوشی های هوشمند ۵G در چین اکنون به ۴۶۰ دلار رسیده است.

از زمان انتشار تراشه های دیمنسیتی ۵G مدیاتک، برتری گوشی های میان رده ۵G در بازار وجود دارد. در حال حاضر گوشی های ۵G داریم که حدود قیمت آن ها ۳۰۰ دلار می باشد. با این حال، گزارشی اخیرا نشان می دهد که این رقم به زودی به ۱۵۰ دلار می رسد.

کوالکام و مدیاتک در حال تهیه تراشه های ۵G ارزان قیمت هستند

طبق گفته ناشر محبوب ویبو، کوالکام و مدیاتک تراش های ۵G ارزن قیمت را رونمایی می کنند. طبق این گزارش، نام کد تراشه ۵G ارزن قیمت کوالکام ممکن است sm4350 باشد. علاوه بر این، به نظر می رسد راه حل کوالکام سه ماه قبل از مدیاتک به بازار خواهد آمد.

در حال حاضر، تراشه های میان رده کوالکام که از ۵G پشتیبانی می کنند شامل اسنپدراگون ۶۹۹ ۵G، اسنپدراگون ۷۶۸ ۵G و اسنپدراگون ۷۶۵ ۵G است. تراشه های میان رده و پایین رده مدیاتک که از شبکه ۵G پشتیبانی می کنند شامل دیمنسیتی ۸۰۰، ۸۲۰، ۸۰۰u و ۷۲۰ است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
تراشه های 5G ارزان قیمت

بر اساس گزارش ها، مدیاتک تراشه های ۵G ارزان قیمت خود را در نیمه دوم سال جاری منتشر می کند. علاوه بر این، تراشه ساز تایوانی همچنین تراشه های سری دیمنسیتی ۶۰۰ را منتشر می کند.

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه تراشه های دیمنسیتی ۶۰۰ در حال حاضر دارای سفارشات بزرگی هستند. میزبان تولید کنندگان گوشی های هوشمندی است که قبلا تایید کرده اند که آنها گوشی هایی با تراشه های مدیاتک را در نیمه دوم سال منتشر می کنند.

همانطور که قیمت تراشه های ۵G کاهش می یابد، قیمت کلی گوشی های ۵G هم کاهش می یابند. بر اساس گزارش های احیر IDC، بازار جهانی گوشی های هوشمند در مقایسه با سال ۲۰۲۰ ۹.۵ درصد رشد خواهد کرد. این گزارش نشان می دهد که این بازار حدود ۱.۲ میلیارد دستگاه را در سال جاری عرضه خواهد کرد.

به هر حال میانگین قیمت گوشی های ۵G در چین کاهش یافته است. لازم به ذکر است که میانگین قیمت گوشی های ۵G در سه ماهه سوم ۷۱۱ دلار بود که اکنون به ۴۶۴ دلار رسیده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر