یک تراشه پرچمدار جدید کوالکام در حال توسعه است

تراشه پرچمدار جدید کوالکام

گزارش های اخیر منتشر شده از ادعا چاین مبنی بر اینکه تراشه پرچمدار جدید کوالکام در حال توسعه است و تراشه ای مشابه اسنپدراگون ۸۶۵ است. طبق گفته ایستگاه چت دیجیتال، این تراشه ساز هنوز از فرایند ۷ نانومتری TSMC و همچنین هسته های A55 + A77 استفاده می کند.

به علاوه، فاش کننده معتقد است که این پردازنده بهتر از اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس است. اما کمتر از اسنپدراگون ۸۷۵ است. از هم اکنون، اطلاعات دیگری در مورد این تراشه وجود ندارد. با این حال، این تراشه مطمئنا اسنپدراگون ۸۷۵ نیست.

در مورد تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ هم که دارای کد توسعه داخلی sm8350است و از فرایند ۵ نانومتری TSMC استفاده می کند. به گفته کاربر ویبو 时尚科技، نام کد داخلی پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ “Lahaina” است. علاوه بر این، او ادعا می کند که دو مدل SM8350 و SM8350AB وجود خواهد داشت. نام کد داخلی این تراشه های به ترتیب Lahaina و Lahaina Pro است.

به علاوه این دو تراشه در ساختار پردازنده کاملا متفاوت هستند حتی اگر از همان فرایند ۵ نانومتری استفاده می کند، در حالی که SM8350AB از طراحی معماری هسته بسیار بزرگ کورتکس ایکس ۱ استفاده می کند. این تراشه ها باید بتوانند به ۳۰ درصد بهبود عملکرد تک هسته ای ادعا شده وسط آرم دست یابند.

علاوه بر این، آن را با یک پردازنده گرافیکی اوکلاک شده دیوانه ارائه می شود. برای این دو تراشه گفته می شود که دو تولید کننده قصد دارند مدل های متناظر را قبل از پایان سال به بازار عرضه کنند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ سامسونگ با تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ رقابت خواهد کرد

سامسونگ تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ را برای آزمایش و رقابت با اسنپدراگون ۸۵ منتشر می کند. بر خلاف سایر پردازنده های سامسونگ، این پردازنده از فناوری پردازنده گرافیکی ردنا استفاده می کنند. فناوری پردازنده گرافیکی ردنا در ژوئن سال گذشته توسط سامسونگ مجاز شد و جایگزین پردازنده گرافیکی فعلی مالی خواهد شد.

به دلیل استفاده از پردازنده گرافیکی ردنا، نمره عملکرد اگزینوس ۱۰۰۰ بسیار خوب است. در منهتن ۱.۳ نمره ۱۸۱FPX را بدست آورد. این تقریبا ۵۰ درصد بالا تر از پردازنده گرافیکی آدرینو ۶۵۰ قرار گرفته شده در اسنپدراگون ۸۶۵ است. همچنین باید در نظر بگیریم که این تنها کوجکتری مورد تست است.

در تست آزتک روینس با نیاز به عملکرد بالاتر، اگزینوس ۱۰۰۰ از ۱۳۸ فریم در ثانیه خارج شد. تقریبا ۲.۵ برابر بهتر از اسنپدراگون۸۶۵ است. در آزمایش Aztec ruins، نرخ فریم اگزینوس ۱۰۰۰ به ۵۸ فریم در ثانیه رسید که تقریبا ۳ برابر اسنپدراگون ۸۶۵ بود.

انتظار می رود اگزینوس ۱۰۰۰ در پایان سال جاری یا اوایل سال آینده به بازار عرضه شود و از فرایند ۵ نانومتری بهره مند شود. احتمالا باید انتظار داشته باشیم که این تراشه با گوشی پرچمدار نسل جدید گلکسی S عرضه شود.

____ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر