تصویر واقعی هواوی P50 با ماژول دوربین دو حلقه ای فاش شد

سازنده بزرگ گوشی های هوشمند چینی، هواوی در حال کار بر روی پرچمدار آینده خود تحت سری هواوی P50 است. طبق گزارشاتی که تا به حال فاش شده این سری در ماه مه یا ژوئن سال جاری میلادی رونمایی می شود. فعلا مشخصاتی در مورد آن درز نکرده است ولی با نزدیک شدن به تاریخ رونمایی اطلاعات بیشتری از آن فاش خواهد کرد. طبق آخرین پست فاش کننده DCS در ویبو، دو تصویر طراحی هواوی P50 را به نمایش می گذارند.

تصویر واقعی هواوی P50

همانطور که می توان از تصاویر هم مشاهده کرد این گوشی با دورببین سلفی تکی در مرکز بالای صفحه نمایش همراه است. در پنل پشتی ماژول دوربین دو حلقه ای در گوشه سمت چپ بالا به چشم می خورد.

تصویر واقعی هواوی P50

طبق گمانه زنی ها، سری هواوی P50 با یک سنسور اصلی IMX707 عرضه می شود. علاوه بر این سنسور، دارای چندین سنسور کمکی هم خواهد بود.

ابعاد این دستگاه حدود ۱۵۶.۷ در ۷۴ در ۸.۳ میلی متر است. بدنه P50 بزرگتر از P40 است. هواوی P50 همچنین از صفحه نمایش تخت ۶.۳ اینچی با نرخ تازه سازی بالا استفاده می کند.

تصویر واقعی هواوی P50

مشخصات احتمالی هواوی P50

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
  • پنل پشتی شیشه ای
  • فریم فلزی
  • ابعاد ۱۵۶.۷ در ۷۴ در ۸.۳ میلی متر
  • صفحه نمایش ۶.۳ اینچی
  • دوربین سلفی میانی
  • حاشیه های بسیاری باریک
  • حاشیه پایین نازک
  • سنسور اثرانگشت درون صفحه ای
  • اسپیکر های دوگانه
  • سنسور IR

لنز های مایع هواوی سعی در بهبود عملکرد دوربین دارند

طبق حق ثبت اختراع، هواوی گروه لنز های ثابت مایع را بین دو لنز سنتی اضافه خواهد کرد. این را در تصویر زیر هم می توانید مشاهده فرمایید. بنابراین، با تغییر ولتاژ در دو طرف مایع، فاصله کانونی هم می تواند تغییر کند که تصویر واضح تری را ارائه می دهد.

میزان اعوجاج هم کمتر است و می تواند عدم تعادل رنگ را در نتیجه سنتز دیررس تا حد زیادی کاهش دهد. علاوه بر این، ظهور دوربین های مایع می تواند وضعیت فعلی برآمدگی دوربین را هم تغییر دهد.

بعدا، هواوی در تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۹ درخواست ثبت اختراع را با عنوان ” اجزای موتور، ماژول های دوربین و تجهیزات الکترونیکی برای هدایت لنز های مایع ” را ارائه داد. از آنها در زمینه های حرفه ای سطح بالا مثل تلسکوپ های نجومی و آندوسکوب های پزشکی استفاده شده است.

علاوه بر هواوی، بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند مثل اودو هم برای ثبت اختراع لنز مایع اقدام کرده اند. حتی در اوایل سال ۲۰۰۵، شرکتی به نام سبیت، واریواوپتیک، اولین گوشی با لنز زوم مایع در جهان را فاش کردند.

علاوه بر این وبلاگ نویس معروف، ایستگاه چت دیجیتال همچنین ادعا می کند که سال آینده می توان لنز های مایع را به طور عمده برای لنز های تله تولید کرد. بیشتر ازن فناوری های از ماده قطره مایع همانند ژاله آبی استفاده می کنند.

توسعه دهندگان تنها باید نقطه ورودی را تغییر دهند. زوم و منظره یاب با فشار دادن می تواند به زوم های مختلفی دست یابد که از مزایای صرفه جویی در فضا و هزینه کم برخوردار می باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر