تغییر نام سونی برای اولین بار در بیش از ۶۰ سال قدمت

طبق گفته سونی چین، در جلسه سالانه سهامداران این شرکت در جمعه هفته گذشته، سهامداران پیشنهاد تغییر نام سونی به “گروه سونی / Sony Group” را تصویب کردند. تغییر نام در آوریل ۲۰۲۱ انجام خواهد شد. سونی یک شرکت چند ملیتی از ژاپن است و تجارت اصلی آن مربوط به توسعه محصولات الکترونیکی است. در سال ۱۹۴۶ این شرکت توسط جینگ سندا و شودا موریتا تاسیس شد. جینگ شندا در تحقیقات و توسعه فناوری دارای سابقه درخشانی بود اما با این حال روابط عمومی و بازاریابی او هم خوب بود. امروزه دفتر مرکزی سونی در کونان، میناتو کو، توکیو قرار دارد.

تغییر نام سونی

این اولین باری است که این شرکت در بیش از ۶۰ سال قدمت نام خود را تغییر می دهد. تغییر نام در موقعیت یابی هوست وسیع تری به وجود می آورد. همانطور که قبلا گفته شده، توسعه لوازم الکترونیکی تجارت اصلی سونی است. تغییر مجدد نام به این معنی است که تلاش های خود در خدمات مالی و مشاغل دیگر افزایش خواهند داد. هدف اصلی هم این است که شغل های دیگر را هم در موازات الکترونیک قرار دهند.

یوشیدا کنیچیرو، مدیر عامل سونی گفت: ما تصمیم گرفتیم که نام شرکت را به گروه سونی تغییر دهیم زیرا می خواهیم به منظور توسعه و پیشرفت کار، تنوع تجاری خود استفاده کامل کنیم.

آیا شرکت ژاپنی واقعا دیگر با نام سونی کار نمی کند

تغییرنام سونی

خوب نام اصلی سونی Tokyo Telecommunications Industry Co., Ltd باست. این نام د سال ۱۹۵۸ به سونی تغییر یافت. در آن زمان نام سونی نشان دنده جا طلبی بنیانگذار شودا موریتا برای ایجاد یک برند جهانی است. یوشیدا معتقد است که تغییرات آینده شرکت به مرحله تازه بعدی هدایت می شوند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

مدت ها است که منتقدین بر این باورند که سونی دچار تخفیف تنوع شده است. سرمایه گذاران تمایل دارند از خرید سهام در شرکت هایی که خط مشاغل آنها بسیار متنوع است، پرهیز کنند. در سال های اخیر، برخی از گروه های الکترونیک در ژاپن، به ویژه هیتاجی سعی کرده اند مشاغل غیر هسته ای خود را رها کنند.

با این حال، کروناویروس جدید حال مردم را درک می کنند و در این راستا که مدل متنوع سونی که مزایای آن از قبیل دارد: بازی ها، موسیقی و سایر مشاغل تفریحی می توانند نیاز های مشتریانی را که خانه خود را ترک نمی کنند برآورده سازند. این اقدام حتی می تواند ضرر و زیان های فروش محصولات الکترونیکی در این مدت را جبران کند.

سونی در حال حاضر بیش از ۱۵۰۰ سهامدار دارد

تحلیلگران گفتند که سرمایه گذاران بیشتر علاقه مند این هستند که آیا شرکت می تواند عملکرد هماهنگ با مشاغل مختلف را در مواقع عادی حفظ کند یا خیر.

ریوسوک کاتسورا از SMBC اظهار داشت که با تغییر نام سونی ممکن اس تبدیل به یک شرکت بی نظیری شود.

تحت ساختار فعلی، عملکرد کل گروه را کنترل می کنند و همچنین تجارت الکترونیکی را هم کنترل می کنند. پس از انتقال تجارت الکترونیکی به شرکت نگهدارنده واسطه که تحت نام فعلی تاسیس شده است، عملکرد پشتیبانی لجستیک از هم جدا می شود. گروه جدید برای حداکثر هم افزایی داخلی بر منابع انسانی و تخصیص مالی تمرکز خواهد کرد. در جلسه سهمداران سالانه سونی معمولا بیش از ۱۵۰۰ نفر حضور دارند. امسال حتی با این حال که شرکت از سهامداران خواسته بود تا تجمع نکنند، ۲۲۲ سهامدار حضور داشتند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع weibo

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر