تفاوت تراشه کایرین ۹۰۰۰ و ۹۰۰۰E در چیست ؟

غول چینی، هواوی چند روز پیش سری هواوی میت ۴۰ را روانه بازار کرد. این سری دارای چهار مدل است که شامل میت ۴۰، میت ۴۰ پرو، میت ۴۰ پرو پلاس و میت ۴۰ RS پورشه دیزاین می باشد.

انتظار اولیه این بود که همه این گوشی ها با تراشه هواوی کایرین ۹۰۰۰ همراه باشند. با این حال، در حالی که سه مدل برتر از کایرین ۹۰۰۰ استفاده می کنند. میت ۴۰ با تراشه کایرین ۹۰۰۰E همراه است. این یک تعجب بزرگ در طول کنفرانس رونمایی اخیر هواوی بود.

با این حال، سوالاتی در مورد دو تراشه جدید کایرین وجود دارد. سوال اصلی این است که تفاوت این تراشه های در چیست ؟ طرفداران هواوی و علاقه مندان به گوشی های هوشمند کجکاور هستند که تفاوت های عمده را بدانند. آیا استفاده از این تراشه عملکرد هواوی میت ۴۰ را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ؟

تفاوت تراشه کایرین 9000 و 9000E

همانطور که در شکل بالا هم نشان داده شده است، تفاوت دو تراشه کایرین ۹۰۰۰ و ۹۰۰۰E بسیار کم است. هر دو تراشه مجهز به پردازنده گرافیکی Mali-G78 هستند. با این حال، در حالی که کایرین ۹۰۰۰ از یک نسخه ۲۴ هسته ای استفاده می کند، کایرین ۹۰۰۰E دارای نسخه ۲۲ هسته ای است.

علاوه بر این، NPU کایرین ۹۰۰۰ ترکیبی از ۲ هسته بزرگ + ۱ میکرو هسته است. با این حال، کایرین ۹۰۰۰E ترکیبی از ۱ هسته بزرگ + ۱ میکرو هسته است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

به طور کلی، کایرین ۹۰۰۰E نسخه جوان کایرین ۹۰۰۰ است. پردازنده، باند پایه، ISP و غیره در هر دو تراشه یکسان هستند. تفاوت عمده در پردازنده گرافیکی و NPU است. این نشان می دهد که استفاده از کایرین ۹۰۰۰E در میت ۴۰ تاثیر چشمگیری در عملکرد آن نخواهد داشت.

هواوی میت ۴۰ سفارش های بسیاری دریافت کرده است

احتمالا بزرگترین سازش در هواوی میت ۴۰ کایرین ۹۰۰۰E است. با این حال، ما دیده ام که تاثیر قابل توجهی بر عملکرد آن نخواهد داشت بنابراین دلیلی برای هشدار وجود ندارد. با این حال، این گوشی هوشمند همچنین از جنبه های دیگر دارای مشخصات قابل توجهی ضعیف تر است.

او از همه، سنسور های کم در هواوی میت ۴۰ را داریم. ماژول دوربین عقب سه گانه شامل لنز های تله فوتو ۵۰ مگاپیکسلی، سنسور اولتراواید ۱۶ مگاپیکسلی و سنسور ۸ مگاپیکسلی است.

در قسمت جلویی، هم شاهد یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی هستیم. اگر از تشخیص چهره استفاده می کند، امنیت این دستگاه نسبت به مدل های پرو کمتر خواهد بود آن هم به دلیل این است که میت ۴۰ فاقد سنسور سه بعدی ToF است.

نبود برخی از سنسور های تنها تفاوت نیست. میت ۴۰ پرو همچنین از شارژ سریع ۶۵ واتی بهره می برد. شارژ میت ۴۰ هم محدود به ۴۰ واتی است. از همه مهمتر از گوشی فاقد پشتیبانی از شارژ بی سیم است. هواوی برای تمام مدل های این سری جک هدفون ۳.۵ میلی متری در نظر گرفته بود ولی با این حال در مدل های پرو هیچ درگاهی برای جک هدفون وجود ندارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر