تلفن های اندرویدی جدید در ترکیه فاقد برنامه های گوگل

تلفن های اندرویدی جدید در ترکیه فاقد برنامه های و خدمات گوگل

مصرف کنندگان تلفن های موبایل در ترکیه با چشم پوشی از برنامه های گوگل در دستگاه های جدید منتشر شده در داخل کشور رو به رو شده اند . این اقدام بعد از پس از تغییر قرار داد گوگل با شرکت های تجاری در ترکیه که قابل قبول تجار این کشور نبود صورت گرفت .

به دنبال شکایتی از غول اینترنتی روسیه یعنی Yandex ، مرجع رقابت ترکیه نیز بازرسی از گوگل را خواستار است . به گزارش رویتز ، در سپتامبر سال گذشته ، غول جستجوگر آمریکایی به دلیل نقص قانون رقابت با فروش نرم افزار تلفن همراه خود ، ۹۳ میلیون لیر یا به دلار اگه بخوایم بگیم ۱۷.۴ میلیون دلار جریمه شد . همچنین شش ماه است که این تغییر داده شده که کاربران گوشی های موبایل امکان استفاده از موتور جستجوی متفاوتی را در دستگاه اندرویدی خود می دهد .

در ۷ نوامبر ، هیئت مدیره مرجع رقابت ترکیه تصمیم گرفت که تغییرات قرار داد گوگل که با شرکای تجاری خود انجام داده است به اندازه کافی پیش نرفته است ، زیرا هنوز اجازه نمی دهد موتور جستجوی پیش فرض اندروید تغییر کند .

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تلفن های اندرویدی فاقد خدمات گوگل

گوگل در بیانیه ای گفت : ما به شرکای تجاری خود اطلاع داده ایم که نمی توانیم با آنها در تلفن های جدید اندرویدی که برای بازار ترکیه عرضه می شوند کار کنیم .

این شرکت در ادامه بیانات خود افزود که تلفن های اندرویدی موجود هنوز هم برای خرید در دسترس است و مصرف کنندگان می توانند به صورت عادی از دستگاه ها  برنامه های خود استفاده کنند . فقط در این دستگاه ها محصولات و خدمات مربوط به شرکت گوگل نخواهد بود . هیئت مدیره رقابت ترکیه اعلام کرد که جریمه ۰.۰۵ درصد از در آمد گوگل در روز را به دلیل تخلف مقرر کرده است و این شرکت ۶۰ روز فرصت دارد تا این حکم را به چالش بکشد .

گوگل برای حل این مسئله تلاش می کند ، این شرکت امیدوار است که این مسئله را قبل از انتشار دستگاه های بزرگ در سال آینده در ترکیه حل و فصل کند .

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر