تماشای ماه به کمک ناسا امکان پذیر شد

تماشای ماه به کمک ناسا امکان پذیر شد

اگر می توانید آسمان صاف این ماه را پیدا کنید و آلودگی نوری زیادی در اطراف شما نیست ، چطور است که یک لحظه وقت بگذارید و از برخی از لذت های آن پرتگاه وسیع بالای سر خود لذت ببرید؟

ناسا یک فیلم مفید (زیر) منتشر کرده است که توضیح می دهد در آسمان شب چه چیزی را باید مراقب باشید و بهترین کار این است که برای لذت بردن از منظره به هیچ کیت گران قیمت احتیاج ندارید. در حالی که یک جفت دوربین شکاری یا یک تلسکوپ گران قیمت مطمئناً آنچه را می بینید افزایش می دهد ، اما بسیاری از نقاط دیدنی با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند.

به عنوان مثال ، در ۶ سپتامبر ، مریخ را در کنار ماه در آسمان شکار دیده می شود. هنگامی که این سیاره سرخ را مشاهده کردید ، برای لحظه ای در نظر بگیرید که مریخ نورد NASA’s Perseverance و هلی کوپتر Ingenuity در حال حرکت به آنجا هستند.

ناسا در این ویدئو می گوید: “اگر زود بیدار هستید و می توانید برای یک نگاه بیرون بروید ، فاصله آنها فقط چند درجه خواهد بود ، به این معنی که در همان زمینه دید ظاهر می شوند.”

تماشای ماه به کمک ناسا
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تماشای ماه به کمک ناسا

هفته بعد ، در ۱۳ و ۱۴ سپتامبر ، قبل از طلوع نگاه خود را به سمت شرق پرتاب کنید و یک هلال ماه باریک را که توسط یک زهره درخشان در حال سر خوردن است ، مشاهده خواهید کرد.

شما می توانید Fomalhaut را نیز مشاهده کنید ، ستاره ای با چند صد میلیون سال قدمت که حدود ۲۵ سال نوری با ما فاصله دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Fomalhaut و داستان جالب “سیاره” نزدیک آن ، حتما فیلم را تماشا کنید.

و فراموش نکنید که به دنبال مشتری و زحل باشید ، که هر دو با چشم غیر مسلح نیز دیده می شوند.

برای کمک به شما در شناسایی این که چه چیزی است ، برنامه های موبایلی مانند Star Walk 2 (iOS و Android) و Planets (iOS و Android) کمک بزرگی می کنند ، هم با نشان دادن دوربین گوشی هوشمند خود به آسمان ، هم بر روی صفحه نمایش روی سیاره و هم برچسب ستاره را ارائه می دهند.

سپتامبر همچنین ممکن است ایستگاه فضایی بین المللی را هنگام عبور از بالای سر خود مشاهده کند. این مقاله در مورد روندهای دیجیتال را بررسی کنید و چند روش آسان برای فهمیدن اینکه چه زمانی به سمت هدف شما می رود توضیح داده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر