تهدید دوباره تیک تاک توسط ترامپ : جنگ سرد

تهدید دوباره تیک تاک توسط ترامپ : جنگ سرد

وقت TikTok برای فروش عملیات خود در ایالات متحده تمام می شود و دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، احتمال تمدید آن را رد کرد. روز پنجشنبه ، ۱۰ سپتامبر ، ترامپ (از طریق CNN) قبل از سوار شدن در Air Force One به گروهی از خبرنگاران گفت که اگر TikTok قبل از مهلت مقرر خریدار ایالات متحده را تأمین نکند ، این امر ممنوع است.

“ما TikTok را به دلایل امنیتی در این کشور تعطیل خواهیم کرد یا به فروش می رسد. دیگر مهلت مهلت TikTok وجود نخواهد داشت. ”

مهلت TikTok به دلیل مجموعه ای از اعلامیه ها و اظهارات ضد و نقیض دولت ترامپ ، همچنان یک سوال باز باقی مانده است. با دستور بعدی که ترامپ در ۱۴ اوت امضا کرد و مهلت مقرر را تا اواسط ماه نوامبر تمدید کرد ، این جدول زمانی بیشتر پیچیده شد. با این حال ، روز گذشته ترامپ صریحاً گفت که TikTok فقط تا ۱۵ سپتامبر هفته آینده فرصت دارد تا یک توافق را نهایی کند.

تهدید دوباره تیک تاک توسط ترامپ

تهدید دوباره تیک تاک توسط ترامپ

ما برای ارائه نظر به TikTok کمک کرده ایم و وقتی خبر را شنیدیم داستان را به روز می کنیم.

تلاش های TikTok برای تحویل دادن فعالیت های خود در ایالات متحده و تعدادی دیگر از کشورها در طی چند هفته گذشته با موانع مواجه شده است. اخیراً ، گفته می شود مذاکرات برای به دست آوردن فعالیتهای TikTok در ایالات متحده به دلیل مهمترین پیشنهاد داوطلبان برای کشف راه های انطباق با قوانین صادرات به روز چین ، به یک معضل مهم دیگر رسیده است.

در اوایل این هفته ، گزارش بلومبرگ ادعا کرد که احتمال کمی وجود دارد که TikTok قبل از پایان مهلت مقرر ، بررسی قانونی را به پایان برساند و توافق نامه ای را با هر یک از طرف های احتمالی – مایکروسافت و اوراکل تصویب کند.

ماه گذشته ، TikTok شکایتی علیه دولت ترامپ به اتهام نقض محافظت از آئین دادرسی و ارائه هیچ مدرکی برای ادعای خود مبنی بر تهدید امنیت برنامه ملی برای این ویدیو ، مطرح کرد.

TikTok ، متعلق به استارت آپ مستقر در چین ، Bytedance ، در آن زمان در بیانیه ای گفت: “دولت [ترامپ] تلاش های گسترده ما را برای رفع نگرانی های خود نادیده گرفت ، که ما کاملاً و با حسن نیت انجام دادیم.” “ما از دولت شکایت کمرنگی نمی کنیم ، با این حال ، احساس می کنیم برای محافظت از حقوق خود و حقوق جامعه و کارمندان خود چاره ای جز اقدام نداریم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر