سامسونگ در حال توسعه سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی است

سامسونگ الکترونیک در حال توسعه سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی است. این بالاترین درجه گوشی های هوشمند است. انتظار می رود گلکسی S23 که قرار است سال آینده منتشر شود، به این سنسور دوربین مجهز می شود. مشخص شده که بخش موبایل سامسونگ الکترونیک و الکترومکانیک سامسونگ در مرحله پایانی توسعه سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلیی هستند. بخش الکترومکانیک سامسونگ بزرگترین شریک ماژول دوربین گوشی های سامسونگ است.

برای مطابقت با اشتراتژی طرح تولید قطعات دوگانه سامسونگ، با بخش الکترو مکانیک سامسونگ همکاری می کند و همچنین به طور جزئی خودشان تولید می کنند. سنسور دوربین های اصلی گوشی های پرچمدار، ۳۰ درصد سامسونگ الکترونیک تولید می کند و بخش الکترومکانیک سامسونگ حدود ۷۰ درصد آن را تولید می کند.

سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی
سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی

مشخص است که سامسونگ الکترونیک نقشه راه خود برای توسعه دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را با شرکای اصلی خود به اشتراک گذاشته است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اکنون سامسونگ الکترونیک ساخت سنسور ۲۰۰ مگاپیسکسلی را به پایان رسانده است. سال گذشته، این شرکت برای اولین بار در جهان از سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی موبایلی رونمایی کرد. برای ساخت دوربینی با این میزان تعداد پیکسل، یک سنسور لازمه که پیکسل مربوطه را داشته باشد، لازم است. انتظار می رود سامسونگ سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی را روی پرچمدار آینده خود عرضه خواهد کرد. با این حال، این تصمیم قطی نیست.

بیشترین تعداد پیکسل ها را در میان گوشی های سامسونگ، گلکسی S22 اولترا با دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی دارا است. البته S20 و S21 هم مجهز به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی بودند.

اگر سامسونگ سال آینده از دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی استفاده کند، تغییر مشخصات دوربین در میان گوشی های پرچمدار سامسونگ طی ۴ سال گذشته را شاهد خواهیم بود. اگر تعداد پیکسل ها افزایش یابد، عملکرد سایر بخش های اصلی مثل حافظه، حسگر ها، لنز ها و پردازنده هم باید بهبود یابد. برای دوربین نمادن از کورس بزرگ رقابت انتظار می رود اپل هم در نیمه دوم امسال آیفون ۱۴ را عرضه کند که برای اولین بار در طول ۷ سال گذشته، تعداد پیکسل های دوربین را چهار برابر کرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر