گرفتن وام ۵۶۰ میلیون دلاری توسط نوکیا برای توسعه فناوری ۵G

وام ۵۶۰ میلیون دلاری نوکیا سرمایه ای برای توسعه فناوری ۵G خود

غول تولید فنلاندی، نوکیا یکی از بازیگران اصلی در بازار ۵G است. علاوه بر این شرکت هواوی و اریکسون، تنها چند تولید کننده می توانند از توسعه فناوری ۵G نوکیا به خود ببالند. با این حال، هر اندازه نوکیا بزرگ باشد، تمام منابع مالی لازم برای توسعه ۵G را ندارد. بر اساس گزارش سالانه نوکیا، این شرکت ماه گذشته وام ۵۰۰ میلیون یورویی ( حدود ۵۶۱ میلیون دلار) دریافت کرده است تا به آن در تسریع توسعه فناوری ۵G کمک کند.

توسعه فناوری 5G

طبق گفته این شرکت، وام در آگوست سال ۲۰۱۸ با بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) امضا شده است. با مدت متوسط ۵ سال و اینکه قابل برداشت نیست و تا ماه گذشته یعنی ۲۴ فوریه استفاده می شود. نوکیا از اواخر سال ۲۰۱۹ پرداخت سود سهام را متوقف کرده است. علاوه بر این، این شرکت می گوید برای توسعه تجهیزات ۵G خود نیاز به سرمایه گذاری بیشتری نسبت به انتظار قبلی خود دارد. از آن زمان به بعد، وضعیت اقتصادی نوکیا در مرکز توجه قرار گرفته است.


پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

بیشتر بخوانید: نصب دکل ۵G در انگلیس توسط هواوی 


این هفته، شرکت فنلاندی رئیس و مدیر عامل گروه انرژی فورتون را به عنوان رئیس جدید و مدیر عامل خود منصوب کرد. امید است تجارت ۵G ناامید کننده خود را احیا کند.

در هنگام امضای توافق وام، بیانیه این شرکت تا حدی عنوان شده است: ” ما از این وام برای تسریع بیشتر توسعه فناوری ارتباطی تلفن همراه استاندارد نسل ۵G استفاده خواهیم کرد”.

هواوی اریکسون و نوکیا رهبران ساخت شبکه ۵G در سراسر جهان هستند. از ماه گذشته، هواوی دارای ۹۱ قرارداد تجاری ۵G است. اریکسون و نوکیا هم به ترتیب ۸۱ و ۶۸ قرارداد در این زمینه دارند. البته لازم به ذکر است که از ماه مارس ۲۰۱۹، سهام نوکیا ۴۶% کاهش یافته است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizchina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.