توقف انتشار پچ امنیتی iOS 14 : آپدیت اجباری به iOS 15

طبق گزارش منتشر شده از سوی ArsTechnica درمورد بروزرسانی های امنیتی اپل، شرکت کوپرتینویی دیگر بروزرسانی امنیتی برای دستگاه هایی که از سیستم‌عامل IOS 14 استفاده می‌کنند منتشر نخواهد کرد. این در حالی است که اپل در ماه ژوئن ۲۰۲۱ اعلام کرده بود، بروزرسانی های امنیتی برای iOS 14 منتشر نمی کند.

اپل اعلام کرده است بروزرسانی ماه ژوئن به طور موقت بوده است و پایدار نخواهد بود. همچنین اپل در ژوئن سال گذشته به کاربران این اجازه را داد که بتوانند سیستم‌‌عامل خود را به iOS 15 ارتقا دهند. بعد از عرضه رسمی این نسخه در ماه اکتبر برخی بروزرسانی های امنیتی برای iOS 14 متوقف شد.

حالا اپل به طور رسمی اعلام کرده است دیگر پچ های امنیتی برای سیستم‌عامل iOS 14 منتشر نخواهد شد. این حرکت اپل به نوعی سوق دادن کاربران به استفاده از iOS 15 تلقی می‌شود. تعداد دستگاه هایی که از نسخه جدید سیستم‌عامل اپل پشتیبانی می‌کنند بسیار زیاد است و همین موضوع می‌تواند به نفع اپل باشد.

توقف انتشار پچ امنیتی iOS 14

آخرین بروزرسانی منتشر شده برای iOS14 هفته گذشته ارائه شد. حالا گفته می‌شود این نسخه آخرین بروزرسانی امنیتی اپل برای iOS 14 بود و بروزرسانی های بعدی تمرکز زیادی روی رابط کاربری و همچنین دسترسی های نرم افزاری خواهد داشت.

دستگاه هایی که قابلیت بروزرسانی به آخرین نسخه سیستم‌عامل IOS را دارند، پیام هایی مبنی بر بروزرسانی به آخرین نسخه iOS 15.2.1 دریافت می‌کنند. البته هنوز مشخص نیست آپدیت های جدید همراه پچ امنیتی خواهد بود یا تمرکز مستقیم روی رابط کاربری خواهند داشت.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gsmarena

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر