توقف تولید مرسدس بنز AMG GT مشکی برای بازار جهانی

بلاخره بعد از انتشار کلی شایعه درمورد سری مرسدس بنز AMG-GT شاهد توقف تولید مرسدس بنز AMG GT مشکی هستیم. این شرکت آلمانی امروز به طور رسمی اعلام کرد این خودرو تولید نخواهد شد. این سری در قالب ۱۷۰۰ نسخه در بازار عرضه شده بود و حالا خط تولید آن متوقف شده است.

سری مشکی AMG GT مرسدس بنز برای اولین بار در ژوئن ۲۰۲۰ رونمایی شد و اولین مدل از سری محصولات شرکت آلمانی بود که با عنوان Black روانه بازار می‌شد. این خودرو دارای موتور ۴.۰ لیتری توئین توربو V8 است که نیروی ۷۲۰ اسب بخار را تولید می‌کند.

همچنین ۵۹۰ پوند گشتاور تولید می‌کند که قدرت بالایی برای یک خودرو است. این خودرو مجهز به یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه با تعویض دنده فوق العاده سریع است که نیرو را به چرخ های عقب منتقل می‌کند. این شتابگیری باعث افزایش سرعت و همچنین پایداری خودرو در سرعت های بالا می‌شود.

شتابگیری این خودرو نیز بسیار جالب است و شتاب ۰ تا ۶۰ آن تنها ۳.۱ ثانیه طول می کشد و در کمتر از ۹ ثانیه به سرعت ۱۲۴ مایل در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو ۲۰۲ مایل در ساعت است. هدف مرسدس بنز از تولید این مدل، آماده سازی بازار برای نسخه بعدی است که به احتمال زیاد تا پایان سال ۲۰۲۲ شاهد رونمایی و عرضه آن باشیم.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
توقف تولید مرسدس بنز AMG GT

همچنین رقابت سنگین این مدل با خودروی پورشه ۹۱۱ باعث شد تا مرسدس بنز به فکر تولید یک نسخه جدید باشد. البته نسخه پورشه ۹۱۱ نیز در آخر های مسیر خود قرار دارد و به زودی تولید این خودرو نیز متوقف خواهد شد. با توجه به اینکه تولید مرسدس بنز AMG-GT متوقف شده است، ولی این شرکت آلمانی اعلام کرده است خدمات دهی برای دارندگان این خودرو همچنان پابرجاست.

با این تفاسیر بازار برای پورشه آزاد خواهد شد و این شرکت تا زمان رونمایی نسخه بعدی آن فرصت دارد تا آمار فروش خود را ارتقا دهد. همچنین طبق گفته ها نسخه بعدی AMG GT در حال آماده سازی است و احتمالا در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ رونمایی و معرفی خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع carbuzz

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر