توقف فروش شارژر ۶۵ واتی شیائومی به خاطر مسائل امنیتی

شیائومی شارژر فوق العاده سریع ۶۵ واتی خود را که با فناوری گالیم نیترید ساخته شده است را دوباره به یاد ها آورده است. این شارژ فروش را همزمان به گوشی های هوشمند سری شیائومی می ۱۰ آغاز کرد.

دلیل خذف این لوازم جانبی محبوب از قفسه های فروشگاه ها، آسیپ پذیری احتمالی آن برای هکر ها بود. بله، درست است شارژر سریع شیائومی را هکر های می توانند از راه دور هک کنند و در نتیجه به کاربران آسیب برسانند.

کارشناسان امنیتی دریافتند که شارژر Type-C گالیم نیترید ۶۵ واتی شیائومی درای یک تراشه حافظه است که برای رفع مشکلات احتمالی و آپدیت پروتکل شارژ تعبیه شده است. در عین حال این سیستم عامل فاقد رمز گذاری است، یعنی هکر ها به راحتی می توانند به راحتی به آن رخنه کنند و آن را تغییر دهند.

هکر ها می توانند به شارژر ۶۵ واتی شیائومی رخنه کنند

شارژر 65 واتی

به عنوان ساده ترین سناریو برای بهره برداری از این آسیب پذیری می توان از یک ولتاژ خروجی بسیار بالا استفاده کرد. این ولتاژ بالا می تواند به عمکرد دستگاه های شارژ شوند آسیب برساند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

منابع تامین این شارژر  تایید کردند که شیائومی این شارژر را از تمام سیستم عامل های فروش دیجیتال و همچنین فروشگاه های خرده فروشی با استناد به اصطلاح “دلایل اضطراری جمع آوری کرده است.

شارژر ۶۵ واتی Type-C شیائومی می تواند حداکثر توان شارژ ۵۰ واتی را برای شیائومی می ۱۰ پرو فراهم کند. برای شارژ کامل می ۱۰ پرو با این ولتاژ شارژ فقط ۴۵ دقیقه زمان لازم است. در عین حال، از شارژ سریع فلاش شیائومی، PD 3.0 و سایر پروتکل های شارژ سریع نیز پشتیبانی می کند.

همچنین می توانید از آن برای شارژ آیفون نیز استفاده کنید. این شرکت اعلام کرده است که با استفاده از شارژ ۶۵ واتی برای شارژ آیفون ۱۱، سرعت شارژ ۵۰% بالاتر از شارژ ۵ واتی اصلی آن است.

به لطف ماده جدید نیمه آماده گالیم نیترید، اندازه شارژر حدود ۴۸% از آداپتور استاندارد نوت بوک شیائومی کوچکتر است. علاوه بر این، رابط USB-C شارژر ۶۵ واتی شیائومی از تنظیم هوشمند جریان خروجی در دنده های مختلف نیز پشتیبانی می کند.

این دستگاه می تواند تا ۶۵ وات را برای دستگاه های پرمصرف همچون مک بوک پرو جدید و نوت بوک های شیائومی فراهم کند. در آخر، بسته محصول شامل کابل داده  USB-C شیائومی، مجهز به چیپست E-Marker و از حداکثر جریان ۵ آمپری پشتیبانی می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tech.sina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر