پژوهشگران چینی می گویند : واکسن کرونا تا پایان سال جاری میلادی عرضه می شود

با اتکا و نقل از خبرگزاری رویترز، چین اعلام کرده است که احتمالا بتواند تا پایان سال جاری میلادی نسخه اولیه واکسن کرونا را به بازار عرضه کند.

بر این اساس، گروه داروسازی ملی چین (سینوفارم اعلام کرد که واکسن کرونا که از سوی این شرکت در حال توسعه است می تواند تا پایان سال جاری میلادی عموما عرضه شود.

لی ژانگ ژن، مدیر شرکت سینوفارم به تلویزیون سی سی تی وی گفت : شرکت ما آخرین مرحله انسانی آزمایش واکسن کرونا را طی ۳ ماه آینده اجرایی می کند. وی خاطر نشان کرد که دو مرحله آزمایش پیشین و اولیه انجام پذیرفته و نتیجه مثبت بود و اکنون هم بعد از گذشت سه ماه آینده اگر مرحله سوم و موفقیت آمیز باشد، می توانیم این واکسن را به بازار عرضه کنیم.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

این شرکت اکنون روی دو پروژه متفاوت برای کشف واکسن ویروس کرونا کار می کند. این شرکت قبل از این در ماه ژانویه اعلام کرده بود که به دلیل کاهس موارد ابتلا در چین، پیدا کردن افراد جدید برای آزمایش این واکسن سخت شده است و به همین دلیل پیش بینی می شود که تولید انبوه آن تا سال ۲۰۲۱ به طور بیانجامد. با این حال، سینوفارم راه های جایگزینی برای این منظور پیدا کرده است.

پیش تر سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده بود که احتمالا نسخه اولیه واکسین ویروس کرونا تا اویل سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه نخواهد شد. این اولین باری بود که یک شرکت داروسازی در جهان وعده تولید انبوه واکسن کرونا تا پایان سال میلادی جاری را می دهد.

تاکنون نزدیک به ۸۶ هزار نفر در چین به ویروس گرونا مبتلا ده اند. و از بین آن ها ۴ هزار و ۶۵۳ تن جان خود را دست داده اند. سرف نظر از اینکه ویروس کرونا خاستگاه چینی دارد و از شهر ووهان این کشور به سراسر جهان منتشر شده است، شیوع آن در چین تقریبا مهار شده است و ابتلای افراد جدید به کرونا بیشتر منشا خارجی دارند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع reuters

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر