تولید تراشه نسل ۱۰ اینتل با معماری جدید در چین

تولید تراشه نسل ۱۰ اینتل با معماری جدید در چین

شرکت اینتل هفته گذشته به طور رسمی اعلام کرد در حال ساخت تراشه های جدیدی خواهد بود که ملقب به تراشه های ۳ نانومتری می باشد را در کشور چین آغاز می کند و این تراشه ها از نسل ۱۰ این شرکت محسوب می شود که قدرت بسیار بالایی دارد.

اینتل همچنین اعلام کرده است این تراشه ها از قدرت بسیار بالایی همراه خواهند بود و اینتل عنوان کرده است بهره گیری از معماری جدید می تواند قدرت و ترکیب سرعت بسیار بهتری نسبت به نسخه های قبلی خود داشته باشد و همین نیز باعث می شود تا یک محوصل خوب ارائه شود.

این شرکت در رقابت با AMD مجبور شده است دست به تغییرات اساسی تری نسبت به محصولات قبلی خود داشته باشد و همین نشان دهنده پیشرفت این شرکت در طراحی و ساخت این پردازنده ها می شود و همین نیز رقابت را حساس تر از گذشته می کند.

تولید تراشه نسل ۱۰ اینتل از ماه آینده در کشور چین آغاز خواهد شد و همین نیز باعث می شود تا اتفاقات بسیار جذاب و خاصی برای شرکت اینتل و برای فروش تراشه های خود خواهد داشت و اینتل را نسبت به رقیب اصلی خود جلوتر خواهد برد.

تراشه های ۳ نانومتری اینتل از ترکیب و معماری خاصی بهره می برند و این باعث می شود تا برتری زیادی نسبت به پردازنده های AMD داشته باشد و همین نیز نشان دهنده یک رقابت حساس و جذابی را برای بازار های جهانی تراشه های کامپیوتری خواهند داشت.

تولید تراشه نسل 10 اینتل با معماری جدید در چین

تولید تراشه نسل ۱۰ اینتل

طبق گفته مدیر تولید شرکت اینتل این شرکت در نظر دارد تا شروع به ساخت و تولید پردازنده های ۳ نانومتری بکند و انتظار می رود اینتل توانایی این را داشته باشد که بتواند تراشه های قدرتمندی را نسبت به نسخه های دیگر این شرکت تولید کند.

تولید چنین تراشه هایی با معماری های نوین باعث می شود تا اینتل یک پله نسبت به رقیب همیشگی خود یعنی AMD پیشرفت چشمگیری داشته باشد و همین نیز باعث می شود تا اتفاقات بسیار جالبی در استفاده از این تراشه ها به وجود بیاید.

اگر بخواهیم از نوع عملکرد و کارایی تراشه اینتل را در نظر بگیریم نسبت به AMD قدرت زیادی خواهد داشت اما در بخش قیمت خیلی گران تر از نسخه AMD خواهد بود که در نهایت باعث می شود تا کاربران برای خرید پردازنده بر سر دوراهی قرار بگیرند.

باید منتظر ماند و دید که آیا اینتل توانایی این را خواهد داشت که بتواند تراشه های ۳ نانومتری را با قابلیت های بسیار خاص و فوق العاده ای عرضه کند و بتواند در بازار های جهانی فروش مناسبی را نسبت به دیگر سری های خود داشته باشد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع سیم پو

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر