تولید تراشه AMD ZEN 5 رایزن با فناوری ۳ نانومتری

تولید تراشه AMD ZEN 5 رایزن با فناوری ۳ نانومتری

نسل جدید تراشه های گرافیکی AMD با ترکیب نوین و هوشمندانه همراه خواهد بود و شاهد هسته ترکیبی و فرآیند ۳ نانومتری خواهیم بود که توسط شرکت قدرتمند AMD ساخته خواهد شد. این تراشه ها در پلتفرم دسکتاپ قرار داده خواهد شد و حالت قابل قبول و بسیار مناسبی به اجرا خواهد گذاشت.

سری ZEN 5 کاملا با نسخه ۴ تفاوت خواهد داشت و از نظر عملکرد و همچنین نوع طراحی و ساختار شباهت زیادی به پردازنده های نسل قبلی خواهد داشت، AMD از فرآیند جدید در ساخت این تراشه های گرافیکی استفاده می کند و همین موضوع باعث افزایش کارکرد و بهره وری نهایی در خروجی می شود.

این سری محصولات AMD با نام Strix Point آغاز شده و هدف اصلی شرکت به دست آوردن جایگاه مناسب و بسیار خاص است که به نظر می رسد با این سری بتواند به هدف خود برسد و عملکرد قابل قبولی را به اجرا بگذارد و حالت ایده آل برای ساخت و تولید این سری داشته باشد.

تولید تراشه AMD ZEN 5 رایزن باعث تفاوت های زیاد میان نسخه های جدید و قبلی AMD خواهد بود، سری ZEN 4 با فرایند ۵ نانومتری تولید و ساخته شده اند، اما نسخه های جدید از فرآیند ۳ نانومتری بهره مند خواهد بود که در نوع عملکرد و همچنین پردازش مرکزی تفاوت های زیادی ایجاد خواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

انتظار می رود نسخه ZEN 5 از خانواده رایزن ۸۰۰۰ باشد اما وجود معماری جدید و نوین از سوی AMD باعث خواهد شد تا شاهد تغییرات بسیار اساسی و بزرگ میان سری و نسل های این شرکت باشیم که واقعا خاص و هیجان انگیز خواهد بود.

تولید تراشه AMD ZEN 5 رایزن

تولید تراشه AMD ZEN 5 رایزن

طبق گفته رسانه ها این نسخه از تراشه های گرافیکی AMD از هسته های کوچکتری برخوردار خواهند بود و نسبت به ZEN 4 از هسته های بیشتری بهره مند خواهد بود، ۸ هسته در این سری نسبت به سری قبلی اضافه خواهد بود و همین اضافه بودن تغییرات و تفاوت ها را ایجاد می کند.

هنوز زمان دقیقی برای انتشار و عرضه این محصول اعلام نشده اما می توان حدس زد اواخر پاییز ۲۰۲۱ شاهد این اتفاق خواهیم بود. AMD برای ثبات در بازار و رقابت مجبور به تولید و استفاده از فناوری های جدید است که باعث ایجاد تفاوت و تغییرات بسیار زیاد میان نسل قبلی و جدید این شرکت می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع wccftech

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر