تولید خودرو های الکتریکی لامبورگینی از سال ۲۰۲۴

شرکت ایتالیایی لامبورگینی در سال ۲۰۱۸ با یک بیانیه تند و رسمی اعلام کرد، موتور های الکتریکی با قابلیت سرعت بالا در خودرو های سوپر اسپورت را ندارند. اما این شرکت در سال ۲۰۲۱ با یک اصلاحیه در مورد بیانیه قبلی خود اعلام کرد در آینده ای نزدیک به تولید موتور های الکتریکی خواهد پرداخت.

حالا بر اساس گزارش رسمی این برند ایتالیایی، در سال ۲۰۲۲ فقط ۴ نسخه از خودرو های احتراقی این شرکت رونمایی خواهند شد و از سال ۲۰۲۳ موتور های الکتریکی در محصولات لامبورگینی استفاده می شوند. نسل بعدی خودرو های لامبورگینی با موتور های الکتریکی و هیبریدی ساخته خواهد شد که قدرت بالایی ارائه خواهند کرد.

طبق گفته استفان وینکلمن مدیرعامل شرکت لامبورگینی، این برند قصد ندارند به زودی وارد بازار خودرو های تمام الکتریکی شود. و اولین قدم برای ورود به این بازار را با تولید خودرو هایی با موتور الکتریکی خواهد برداشت، علاوه بر ترکیب پلاگین هیبریدی (PHEV) شاهد استفاده از موتور V-12 در این خودرو ها خواهیم بود که قدرت ماشین را تا چندین برابر می کنند.

دلیل در پیش گرفتن چنین روندی توسط لامبورگینی بخاطر بازار قدرتمند و پر درخواست خودرو های الکتریکی است که توسط تسلا و فولکس واگن در حال توسعه است. در کنار این برند ها، شاهد اضافه شدن شرکت های زیادی به این بازار هستیم که قطعا در سال های آینده تعداد آنها افزایش می یابد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
تولید خودرو های الکتریکی لامبورگینی

در بازار امروز، خودرو های سوپر اسپورت الکتریکی چندان زیادی وجود ندارد و به غیر از مک لارن، هنوز شرکت دیگری به صورت جدی در این رسته بازار فعالیت نمی‌کند ولی با ورود لامبورگینی به بازار خودرو های سوپر اسپورت الکتریکی شاهد ایجاد رقابت خواهیم بود.

به احتمال زیاد خودرو لامبورگینی لامبو جدیدترین خودرو هیبریدی این شرکت ایتالیایی در سال ۲۰۲۳ خواهد بود که با تغییرات بسیار زیاد نسبت به مدل ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع reviewgeek

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر