تولید دوباره تراشه AMD ZEN 3 برای بازار جهانی

تولید دوباره تراشه AMD ZEN 3 برای بازار جهانی

۱usmus به تازگی خبر از انتشار دسترسی زودهنگام جدیدترین برنامه CTR 2.0 (تنظیم کننده ساعت برای Ryzen) داده است که اکنون پشتیبانی از پردازنده های AMD Ryzen 5000 را براساس معماری Zen 3 اضافه می کند. CTR 2.0 ابزاری بسیار مفید و قدرتمند است که توسط Yuri در پلت فرم Zen 2 نشان داده شده است و اکنون سرانجام با طیف وسیعی از ویژگی های جدید ، پیشرفت ها و رفع اشکالات به پلتفرم Zen 3 آورده شده است.

با شروع تغییرات ، به روزرسانی CTR 2.0 رابط کاربری گرافیکی جدیدی ارائه می دهد که پشتیبانی از حالت تاریک را ارائه می دهد و با UI مدرن تری ترکیب می شود. اکنون کل رابط کاربری ساده تر و تمیزتر از نسخه های قبلی است. با این حال ، ویژگی اصلی جدا از افزودن پردازنده AMD Ryzen 5000 Zen 3 ، ویژگی جدید Hybrid OC است.

طبق داده های به اشتراک گذاشته شده توسط یوری ، حالت ترکیبی OC ترکیبی از پروفایل های سفارشی و تقویت خودکار است که به این معنی است که کاربران نگران انتخاب بین تقویت استاندارد و اورکلاک دستی نخواهند بود. حالت ترکیبی OC دارای دو پروفایل اصلی P1 و P2 است. نمایه P1 به گونه ای طراحی شده است که حداکثر تقویت هسته را ارائه دهد در حالی که مشخصات P2 با تنظیم CPU عملکرد بازی را به حداکثر می رساند تا حداکثر عملکرد را برای یک CCX منفرد و بهترین (یا چندین CCX) ارائه دهد. پیکربندی هر دو این نمایه ها توسط خود کاربران نیز صورت می گیرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در معیارهای عملکردی که توسط Yuri به اشتراک گذاشته شده است ، Hybrid OC قادر به ارائه ۱۰٪ عملکرد چند رشته ای بهتر و عملکرد یکسان یکسان است که به این معنی است که هنگام تنظیم چندین CCX ، ضرر در عملکرد کلی تک هسته ای وجود ندارد. پروفایل ها همچنین از TDP های تنظیم شده توسط AMD به عنوان پیش فرض عبور نمی کنند و بنابراین این ویژگی در واقع به بهبود بهره وری انرژی برای پردازنده های AMD Ryzen 5000 Zen 3 و همچنین Ryzen 3000 Zen 2 کمک می کند.

تولید دوباره تراشه AMD ZEN 3

در یکی دیگر از معیارهای AMD Ryzen 9 5900X ، ۱usmus 7.5٪ افزایش عملکرد تولید محتوا را در Cinbench R20 با همان سطح مصرف برق نشان می دهد. از ویژگی کم ولتاژ نیز پشتیبانی می شود و تراشه ها می توانند با کاهش گسترده ۲۸ درصدی در مصرف انرژی ، عملکرد یکسانی را ارائه دهند. سرانجام ، ما ویژگی جدید بهینه سازی منحنی را داریم که با استفاده از پردازنده مرکزی Ryzen 9 5900X نیز نشان داده شد. این ویژگی در حال حاضر برای تنظیم دستی حفظ شده است اما تنظیم خودکار در نسخه CTR 2.1 اضافه خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر