تولید پردازنده های ۳ نانومتری TSMC به زودی آغاز خواهد شد: آیپد بعدی اپل اولین محصول خواهد بود

شرکت تایوانی TSMC که یکی از غول های تولید کننده تراشه نیمه هادی در دنیا است، تصمیم گرفته در نیمه دوم سال ۲۰۲۲، خط تولید تراشه های ۳ نانومتری را آغاز کند. از آنجایی که این شرکت قدرتمند یکی از تامین کنندگان بزرگ مدیاتک و اپل است، به احتمال زیاد این فناوری بر روی محصولات جدید این دو شرکت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر اساس گزارش جدید از سوی دیجی تایمز، شرکت TSMC تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری را از نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد کرد. همچنین در ادامه گزارش درمورد استفاده از فرآیند ۲ نانومتری در محصولات اپل صحبت شده است که نشان می‌دهد این فناوری نیز از سال ۲۰۲۵ اجرایی خواهد شد.

در جلسه‌ای که مدیرعامل شرکت TSMC برگزار کرده بود، اعلام شد این شرکت با تمام توان از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ شروع به تولید تراشه های ۳ نانومتری خواهد کرد. همچنین اعلام کرد، تراشه هایی که با فرآیند ۳ نانومتری عرضه خواهند شد، از نظر راندمان و مصرف انرژی همانند فرآیند ۵ نانومتری خواهند بود.

تولید پردازنده های 3 نانومتری TSMC
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

طبق گفته مدیرعامل TSMC، درخواست هایی که برای خرید تراشه های ۳ نانومتری توسط شرکت های تولید کننده وجود دارد، نسبت به فرآیند ۵ و ۷ نانومتری بسیار زیاد است و این کار باعث خواهد شد، تولید انبوه تراشه های ۳ نانومتری بسیار زیاد باشد. همچنین طبق محاسبات انجام شده، احتمال این وجود دارد که بعد از معرفی تراشه های ۳ نانومتری، ماهانه حدود ۳۰ هزار الی ۳۵ هزار ویفر از تراشه های ۳ نانومتری تولید شود.

قطعا بعد از تولید پردازنده های ۳ نانومتری TSMC درخواست های زیادی دریافت خواهد کرد و طبق گفته دیجی تایمز، اپل اولین شرکتی خواهد بود که بر روی محصولات خود از این فرآیند استفاده می کند. با توجه به موقعیت زمان رویداد پاییز اپل و معرفی فرآیند ۳ نانومتری TSMC، این احتمال وجود دارد که تا پایان سال ۲۰۲۲، شاهد معرفی یک آیپد با فرآیند N3 TSMC باشیم.

متاسفانه هنوز تاریخ دقیق برای انتشار محصولات تولید شده با این فناوری جدید TSMC اعلام نشده است و همین موضوع باعث به وجود آمدن برخی شکیات نسبت به بهره‌گیری از این تکنولوژی در تراشه های جدید شده است. احتمال اینکه فرآیند ۳ نانومتری در تراشه های A17 اپل و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده شود، وجود دارد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر