تولید چیپست های هواوی توسط غول انگلیسی

تولید چیپست های هواوی توسط غول انگلیسی

در چند ماه گذشته شرکت چینی هواوی توسط کشور ایالات متحده تحریم بوده است و از لحاظ تامین قطعات سخت افزاری و نرم افزاری زیر فشار قرار گرفته است. و تمامی شرکت های آمریکایی برای ادامه همکاری با هواوی تمایل چندانی ندارند.

از همین رو این شرکت چینی در فشار زیادی قرار دارد و برای اینکه بتواند از این فشار زیاد خارج شود باید تمام تلاش خود را بکند، در این میان برای تامین چیپست گوشی های هوشمند خود با شرکت بزرگ بریتانیایی ARM قرار داد بسته است. تولید چیپست های هواوی توسط شرکت بزرگ انگلیسی خبر های زیادی نیز داشته است.

این شرکت بزرگ انگلیسی در تولید پردازنده گوشی های هوشمند پیشرو بوده و یکی از شرکت های بزرگ تولید چیپست در دنیا محسوب می شود. علارغم اینکه هواوی توسط آمریکا تحریم شده است ، اما شرکت ARM این قانون را برداشته است.

این شرکت بریتانیایی از تحریم های آمریکا علیه هواوی حمایت نمی کند و از این به بعد تمامی چیپست گوشی های هوشمند هواوی را تامین خواهد کرد.

تولید چیپست های هواوی:خبر داغ این هفته

این شرکت انگلیسی از هواوی حمایت خواهد کرد، موبایل های هوشمند هواوی P30 پرو و هواوی میت ۳۰ پرو از چیپست های این شرکت استفاده کرده اند. نشریه رویترز اعلام کرد ARM تمامی مصوبات آمریکا علیه هواوی را نقض خواهد کرد.

احتمال این وجود دارد که آمریکا هدف تحریم های خود را به سمت این شرکت انگلیسی نیز برگرداند، و این شرکت را مانند شرکت هواوی تحریم کند. شرکت های هواوی و ARM از ماه آینده شروع به همکاری خواهند کرد و پردازنده های جدید موبایل های هواوی از تکنولوژی ARM استفاده خواهند کرد.

با بستن این قرار داد هواوی می تواند یک نفس راحت بکشد و از بابت پردازنده خیالش راحت شود، علاوه بر این هواوی می تواند از آخرین تکنولوژی موجود در پردازنده های موبایل را در گوشی های خود استفاده کند و بهترین کیفیت را در گوشی های خود جای دهد. تولید چیپست های هواوی می تواند مزیت بزرگی برای ARM محسوب شود.

تولید چیپست های هواوی توسط غول انگلیسی

هواوی می تواند از این پس از پردازنده های سری کیرین در محصولات خود استفاده کند، همانطور که در موبایل های میت ۳۰ پرو استفاده کرد، همچنین گفته می شود در گوشی های تاشو هواوی یعنی هواوی میت از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

پردازنده های ARM از امروز تا طراحی آینده

شرکت ARM یکی از بهترین شرکت های تولید کننده چیپست های موبایل در  دنیا محسوب می شود و قصد دارد تا شرکت هواوی را به لیست شرکت های دریافتی پردازنده KIRIN990 قرار دهد. همین حرکت این شرکت انگلیسی باعث ناراحتی آمریکایی ها شده است. و باعث شده است تا با موضوع تولید چیپست های هواوی توسط این شرکت واکنش نشان دهند.

سخنگوی ARM در گفت و گو با نشریه رویترز گفت:

سخنگوی ARM

همه این پردازنده ها با فناوری و تکنولوژی های خاصی طراحی و ساخته می شوند و تنها مبدا آنها کشور انگلیس خواهد بود، ما در سری های V8 و V9 توانسته ایم از طراحی متفاوتی استفاده کنیم که باعث بهبود سرعت این پردازنده می شود.

علاوه بر این همچنین افزود: ما از معماری متفاوتی نسبت به سایر شرکت های تولید کننده پردازنده های موبایل داریم که به نظر ما این یک برتری کامل شرکت ما نسبت به سایر شرکت ها و رقبا می باشد. ARM نیز از معماری V8-A در سری های جدید خود رونمایی کرد.

تولید چیپست های هواوی از سری های V8-A خواهد بود که باعث می شود سرعت و قدرت موبایل های هوشمند چند برابر شود و قیمت نهایی آنها نیز پایین تر از نسخه های مشابه خواهد بود.

تولید چیپست های هواوی توسط غول انگلیسی

تراشه های جدید شرکت ARM در گوشی های اپل،سامسونگ،شیائومی مورد استفاده قرار گرفته است و مدل های جدید شرکت اپل نیز از همین سری پردازنده های جدید ARM به شمار می رود. این یعنی شرکت ARM تمامی گوشی های دنیا را پوشش می دهد.

شاید از خودتان بپرسید چرا شرکتی به این بزرگی با هواوی همکاری می کند، دلیل این کار تنها یک دلیل دارد و آن هم نشان دادن قدرت این شرکت به کشور آمریکا. تولید چیپست های هواوی بزرگ ترین نمایش قدرت شرکت ARM به آمریکایی ها می باشد.

با توجه قدرت آمریکا و زورگویی های آنها به شرکت های دیگر کشور ها این شرکت برای نشان دادن خود تمامی مصوبات آمریکا علیه هواوی را زیر پا گذاشته است و بدون هیچ دخالتی توسط آمریکا چیپست های جدید را برای گوشی های هوشمند هواوی عرضه و تولید خواهد کرد خواهد کرد. چیپست های جدید هواوی از سری کیرین ۹۹۰ خواهد بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر