تکنولوژی RCS در گوگل پیکسل ۴ نخواهد بود

تکنولوژی RCS در گوگل پیکسل ۴ نخواهد بود

گوگل در مراسمی که در هفته گذشته انجام شد و در شهر نیویورک بود گوشی های جدید خود یعنی، گوگل پیکسل ۴ و گوگل پیکسل ۴ XL را معرفی کرد.

امروز خبر هایی شنیده می شود که حاکی از این است که دیگر گوگل از تکنولوژی RCS استفاده نخواهد کرد، این خبر برای تمامی کارشناسان یک خبر جنجالی و البته بسیار شوک بر انگیز بود. چون این شرکت برای بخش مخابراتی خود هنوز راه چاره ای نکرده است.

شرکت های بزرگ مخابراتی که در قاره اروپا و آمریکا حضور دارند، از استاندارد پیام رسانی برای موبایل گوگل پیکسل ۴ پشتیبانی نخواهند کرد و این محصول دچار مشکلاتی نیز خواهد شد. شرکت های بزرگ T-Mobile و Verizon از این دسته شرکت ها هستند که محصولات جدید گوگل را از نظر خدمات مخابراتی پشتیبانی نخواهند کرد.

بیشتر مردم و افراد از حالت های مختلف اس ام اس استفاده نمی کنند و امروزه برای برقرای ارتباط متنی از دیگر نرم افزار های کاربردی استفاده می کنند، این نرم افزار ها علاوه بر اینکه از پیام های متنی پشتیبانی می کنند حالت های دیگری از پیام را نیز به کاربران خود ارائه می دهند. این تکنولوژی RCS است که به کمک می آید.

نرم افزار های کاربردی مانند: واتساپ و تلگرام هستند که به غیر از پیام های متنی، پیام های صوتی و تصویری را برای ارسال کردن فراهم می کند. این نرم افزار در عین اینکه کاربردی و مفید هستند، اما قابلیت و قدرت خدمات مخابراتی همان اس ام اس را ندارند و نمی توانند با قدرت آن خدمات پیام ارسال یا دریافت کنند.

تکنولوژی RCS در گوگل پیکسل 4 نخواهد بود

دردسر تکنولوژی RCS برای محصولات گوگل

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

چند دلیل واضح و قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد شرکت های خدماتی از این محصولات پشتیبانی نکنند. یکی از همین دلایل این است که شرکت واریزون از این تکنولوژی برای محصولاتی خدمات میداد که با این شرکت قرار داد بسته بودند.

دلیل دوم و مهم تر از اینکه گوگل برای همکاری با این شرکت های خدماتی قرار داد نبسته است و همین دلیل برای شرکت های خدماتی فرصت شده است تا از محصولات جدید گوگل پشتیبانی نکنند. این تکنولوژی زمانی کامل جواب می دهد که هر دو طرف از این تکنولوژی داشته باشند.

برای گوشی گوگل پیکسل ۳، شرکت T-Mobile خدمات ارتباطی را فراهم می کرده است و حالا این شرکت هم برای دادن پشتیبانی خدمات برای محصولات جدید گوگل دست کشیده است و به نوعی این شرکت را تحریم کرده است.

راه چاره برای گوگل

شرکت گوگل برای اینکه بتواند از خدمات و پشتیبانی خدمات تکنولوژی RCS در محصولات خود استفاده کند، یک راه دارد و آن هم همکاری کردن با شرکت معروف و بزرگ آمریکایی یعنی AT&T ، دلیل اینکه از اول گوگل با این شرکت همکاری نکرده است را در مقاله ای جدید به آن خواهیم پرداخت.

اما مهم ترین دلیل این است که این شرکت بزرگ آمریکایی دارای امکانات و قابلیت های زیادی است که دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات آنرا ندارند. این شرکت برای دادن خدمات دارای قوانین و نکاتی است که کمتر شرکت های موبایل از با این شرکت قرارداد دارد و همکاری می کنند.

در کل می توانیم بگوییم که گوگل محصولات خود را با شرکت خدماتی AT&T انجام خواهد داد و این تکنولوژی در صورتی امکان پذیر است که هر دو طرف یعنی هر دو مخاطب دارای این تکنولوژی باشند. این تکنولوژی نسل جدید SMS نیز نامیده می شود و قابلیت ها و امکانات فراوانی دارد که آنرا در مطلبی جدید خدمت شما کاربران عزیز سایت به طور کامل توضیح خواهیم داد.

( با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی )

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر