ثبت اختراع جدید اپل مربوط به حسگر اثرانگشت درون صفحه ای است

اپل اخیرا حق ثبت اختراع حسگر اثرانگشت نسل بعدی تاچ ایدی را دریافت کرده است. در سال ۲۰۱۹، اپل ثبت اختراعی را ارائه داد که در آن فناوری حسگر اثرانگشت درون صفحه ای با استفاده از نور مادون قرمز توصیف شده است.

ثبت اختراع جدید اپل مربوط به حسگر اثرانگشت درون صفحه ای است

حق ثبت اختراع توسط اداره تبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده اعطا شد. حق ثبت اخترع اپل به شدت روی نور مادون قرمز موج کوتاه، یکی از اجزای اساسی نسل بعدی تاچ آیدی تمرکز داد.

در این توضیحات به سیستم تصویری برداری نوری جدید اشاره شده است که نور مادون قرمز با طول موج کوتاه را از طریق صفحه نمایش پخش می کند، در حالی که عنصر حساس به نور پیکربندی می شود تا اثر انگشت را از صفحه نمایش منعکس کند.

ثبت اختراع جدید اپل
ثبت اختراع جدید اپل

اخبار آیفون ۱۳ پیش از اینکه آیفون ۱۲ به بازار برسد شروع به درز کردند

سری جدید آیفون ۱۲ نزدیک به دو هفته است که به بازار عرضه شده است اما در حال حاضر برخی  گمانه زنی ها در مورد جانشین آن وجود دارد. البته هرگونه تایید در مورد سری آیفون ۱۳ خیلی زود است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این وجود هرگز زود نیست که حدس و گمان بزنیم. لازم به ذکر است که Mac Otakara طراحی دقیق آیفون ۱۲ را در دسامبر ۲۰۱۹ فاش کرد.

طبق گزارشات اخیر، اولین جزئیات آیفون ۱۳ اکنون منتشر شده است. اطلاعات مربوط از یک نمونه اولیه است. طبق اولین نمونه اولیه آیفون ۱۳، طراحی کلید آن شبیه به ایفون ۱۲ است. ولی با این حال برخی از پیشرفت ها را در سخت افزار آن شاهد خواهیم بود.

طبق گفته های فاش کننده Jiorīku@، آیفون ۱۳ احتمالا پایبند به طراحی آیفون ۱۲ خواهد بود. این شامل طراحی پنل تخت و مربع است. همچنین، بسته به مشخصات، از آلومینیوم و فولاد ضد زنگ هم استفاده خواهد شد.

مثل آیفون ۱۲، در نسخه گران تر آن از استیل استفاده می شود. این اطلاعات فاش شده همچنین ادعا می کند افرادی که می خواهند هم از فیس آیدی و هم از تاچ آیدی در آیفون جدید استفاده کنند ممکن است در این باره مایوس شوند. این به دلیل آن است که نمونه اولیه ایفون ۱۳ فناوری اثرانگشت را نشان نمی دهد.

البته این تنها نمونه اولیه در دست ساخت است. برنامه ریزی خرده فروشی هنوز مشخص نشده است و همه چیز دائما در حال تغییر است. همچنین حدس و گمان هایی وجود دارد که در نسل بعدی آیفون ممکن است از صفحه نمایشی با نرخ تازه سازی ۱۲۰ هرتز استفاده شود.

بدیهی است که ما در آیفون ۱۳ پیشرفت سخت افزاری خواهیم داشت. حدس و گمان های فعلی در مورد طراحی آیفون ۱۳ صحبت می کنند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

1 نظر
  1. امید اسدی میگه

    با سلام با تشکر بابت انتشار این خبر .از مشکلات اداره ثبت اختراعات از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ :
    اینجانب نیز در این روند مشکل داوری اختراعات را دارم یعنی زمانی که طرح اینجانب نو و جدید و دارای گام ابتکاری است ولی مراجع دانشگاهی و داوران پس از گرفتن هزینه های بالا طرح را تایید نمی کنند و در پاسخ می گویند دوست داریم طرح شما را رد کنیم برو پیش هرکسی که دوست داری بگو این مرجع را قبول ندارم اداره نیز می گوید ما طبق قانون مجبور هستیم طرح شما را رد کنیم . برخی از مراجع نیز می گویند داور متخصص ندارند !
    در این خصوص از متقاضیان به کارشناس اداره اختراعات متن زیر را ارسال کرده ام:
    کارشناس محترم با سلام ، اینجانب به شخصه اعتقادی به روند مارکسیستی و وارداتی اداره اختراعات که با قانون اساسی کشور در تضاد می باشد ندارم . بر فرض مثال متقاضی پرونده خود را به حداقل ۵۰ مرجع ارسال کند و پرونده ۳ ماه در هر مرجع توقف کند تا یکی از این مراجع داور متخصص داشته باشند و طرح را درست مورد داوری قرار دهند ، این یعنی اتلاف وقت چیزی حدود ۸ سال و پرداخت هزینه چیزی حدود ۳۰ ملیون تومان . در حال حاضر ۱۱ مرجع در پرونده های قبلی اعلام کرده اند داور متخصص ندارند! . اولا بعد از ۸ سال پرونده به چه درد متقاضی می خورد ؟ ، دوم اینکه اگر اینجانب بخواهم ۲۰ اظهارنامه با این روند ثبت کنم یه چیزی حدود ۶۰۰ ملیون باید هزینه کنم ( بنظر شما امکان ثبت اختراع به صورت غیر مستقیم از اینجانب سلب نشده است ؟ ) ، ایا بعد از اینکه سند را دریافت کردم همین دولت این هزینه را می تواند طی فرآیندی به اینجانب برگرداند ( به قول دوستمون خود سند اختراع ۵ کیلو روغن نباتی ارزش داره ؟ ) ، یا قرار است متقاضی در جامعه رها شود ؟ . در اداره شما مردم دو دسته هستند برخی با سرمایه های خود اختراع ثبت می کنند برخی با دارایی های خود. اشخاصی که با دارایی خود اختراع ثبت می کنند مثل اعضا هیات علمی ، اشخاصی که به بدنه آزمایشگاه و پژوهشگاه ها متصل هستند ، این افراد هر هزینه ای بابت اختراع انجام می دهند دولت طی فرآیندی این هزینه را به آن ها برگشت میدهد یا از طریق گرنت دانشگاهی یا از طریق پژوهش تولید . یعنی این وسط فقط پول جابجا می شود و کسی ضرر نمی کند. دسته دوم کسانی هستند که با سرمایه های خود اختراع انجام میدهند مثل افراد که مدارک عالیه دانشگاهی دارند مشغول کار هستند اما به بدنه دولت وصل نیستند ، این افراد تحت هر شرایطی اگر نتوانند اظهارنامه خود را به ثبت برسانند آن ها هم سرمایه خود را از دست داده اند و هم دارایی خود را که همان اختراع می باشد . چون این افراد مجبور هستند نسبت به افراد اول یک مرحله بیشتر برای فرایند ثبت انرژی صرف کنند ، این روند به صورتی طراحی شده که به مرور زمان قشر متوسط جامعه منحل خواهد شد . و جامعه دو قطبی می شود یعنی دو قشر بالا و پایین که در این صورت کاپیتالیسم رخ می دهد و …

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر