جاسوسی هواوی از طریق تجهیزات شبکه ای خود

در گزارشی اخیرا، هواوی تولید کننده چینی گزارشی از وال استریت ژورنال را رد می کند که ادعا می کند ایالات متحده شواهدی مبنی بر توانایی جاسوسی هواوی با تحهیزات خود را دارد. هواوی ادعا می کند که ایالات متحده نمی تواند هیچ مدرک خاص درباره نظارت بر پشت در  شبکه های اجتماعی خود ارائه دهد.

جاسوسی هواوی

وال استریت ژورنال، به تقل از مقامات دولت آمریکا شواهدی داریم که هواوی بین این توانیی را دارد که محرمانه  اطلاعات شخصی و محرمانه را از طریق تجهیزات شبکه ای که می فروشد .بدست آورد.

وال استریت ژورنال همچنین بیان می کند که مطابق الزامات قانونی تولید کنندگان تجهیزات شبکه ارتباطاب باید برای سخت افزار دسترسی به پشتیبانان را برای رسترسی به مسئولین به اهداف قانونی داشته باشند، اما سازندگان تجهیزات بدون رضایت اپراتور نمی توانند از راه دور به ارتباطا دسترسی پیدا کنند. طبق گزارش WSJ، هواوی قوانین مربوطه را نقض می کند و می تواند بدون اطلاع اپراتور از طریق درپشتی روی دستگاه خود، مخفیانه به شبکه دسترسی پیدا کند.

آیا ایالات متحده واقعا شواهدی مبنی بر جاسوسی هواوی دارد؟

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

هواوی اخیرا گفت: وال استریت ژورنال به وضوح آگاه است که دولت آمریکا نمی تواند هیچ مدرکی را برای حمایت از ادعاها ارائه کند. با این وجود، هنوز هم تصمیم دارد دروغ هایی را که توسط این مقامات آمریکایی منتشر شده است تکرار کنید. این به اعتبار آن لطمه می زند.

به گفته سازنده بزرگ چینی، دسترسی به شبکه مشتری بدون دید مشتری غیر ممکن است. هواوی نمی تواند از ناقلین، کنترل دسترسی استفاده کند و از مشتریان خود داده دریافت کند بدون اینکه توسط همه فایروال ها یا سیستم های امنیتی تشخیص داده شود.

این سازنده چینی گفت: این اتهام ایالات متحده فقط روشی است که مورد توجه قرار گیرند. با منطق شناخته شده در زمینه امنیت شبکه مطابقت ندارد. هواوی در گذشته آن را نداشت و در آینده هم حمله به شبکه های مخابراتی را نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: ما بسیار ناراحت هستیم که دولت ایالات متحده هیچ تلاشی برای استفاده از موضوعات امنیت سایبری برای تهمت زدن به هواوی نکرده است. اگر دولت آمریکا نقض هواوی را پیدا کند، ما یک بار دیگر به طور جدی از ایالات متحده می خواهیم به جای استفاده از رسانه ها برای انتشار شایعات، شواهد خاص را فاش کند.

گزارشی از واشنگتن پست این هفته آشکار می کند که سازمان شیا با استفاده از یک شرکت رمز گذاری برای چندین دهه برای نظارت بر سایر کشور ها، آشکار کرده است. با این حال، ایالات متحده همواره هواوی را به عنوان یک تهدید امنیتی متهم کرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر