جریمه یک میلیارد دلاری اپل بخاطر نقض رقابت آزاد در فرانسه

جریمه یک میلیارد دلاری اپل بخاطر نقض رقابت آزاد در فرانسه

طبق تصمیم سازمان رقابت های آزاد کشور فرانسه شرکت اپل محکوم به پرداخت جریمه نقدی کرده است که این خبر باعث شده است تا مدیران ارشد این شرکت آمریکایی وارد فرانسه شوند تا بتوانند از پرداخت این جریمه جلوگیری کنند.

گفته می شود مبلغ این جریمه حدود ۱.۲ میلیارد دلار می باشد که بسیار جریمه سنگینی محسوب می شود و بخاطر نقض قوانین از سوی شرکت اپل بوده است و همین امر نیز باعث شده است تا شاهد یک جریمه بزرگ دیگر برای شرکت بزرگ اپل در چند سال اخیر خواهیم بود.

این جریمه نقدی به خاطر عرضه و فروش محصولات اپل به صورت غیر قانونی در این کشور بوده است و طبق قراردادی که در سال ۲۰۱۳ تنظیم شده بود، اپل باید عرضه و توزیع محصولات خود را به دست Ingram Micro میسپرد و برای آنها می داده است.

همچنین توزیع کننده حق فروش مستقیم را نداشته است و این توزیع کننده به صورت غیر قانونی به این کار ادامه داده است که همین امر باعث شده است تا شاهد جریمه یک میلیارد دلاری اپل از سوی دولت فرانسه برای فروش غیر قانونی بوده ایم.

همچنین رو شدن این امر غیر قانونی باعث شده است تا شاهد این باشیم که دولت فرانسه خرید و فروش بین خرده فروشان و اپل را نیز لغو کرده است و عنوان کرده است از این به بعد شاهد عرضه و فروش مستقیم از طریق فروشگاه های معتبر اپل در کشور فرانسه خواهیم بود که ضرر بزرگی به اپل نیز خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

جریمه یک میلیارد دلاری اپل بخاطر نقض رقابت آزاد در فرانسه

 جریمه یک میلیارد دلاری اپل

حذف شدن واسطه ها برای فروش محصولات اپل ضرر بزرگی به این شرکت آمریکایی وارد می کند و باعث می شود تا شاهد این باشیم که این شرکت نمی تواند به طور کامل فروش درستی را در این کشور داشته باشد و در نتیجه زیر ذربین مستقیم قرار می گیرد.

دولت فرانسه همچنین از مقامات اپل درخواست کرده است به این کشور سفر کنند تا بتوانند به طور کامل مسائل فروش و نمایندگی هایی که قرار است محصولات اپل را به فروش برسانند به طور کامل مشخص شوند و بعد از آن قوانین حاکم بر فروش در آنها اجرایی شود.

همچنین این قوانین باعث خواهد شد تا ما شاهد این باشیم که خرده فروشان بسیار زیاد دچار افت در فروش محصولات اپل خواهند شد و این بار دیگر ضرر بزرگی را به اپل وارد خواهد کرد که به نفع دولت فرانسه و عمده فروشان رسمی اپل در این کشور می باشد.

با وجود این جریمه سنگین هنوز اپل هیچ واکنشی را نشان نداده است و باید منتظر ماند و دید که اپل می تواند از سد این مسئله بزرگ رد شود یا باز هم دچار یک جریمه نقدی بزرگ خواهد شد و محکوم به پرداخت کردن آن خواهد شد و یا از آن فرار خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر