جریمه ۲.۸ میلیارد دلاری علی بابا بخاطر پرونده ضد انحصاری

جریمه ۲.۸ میلیارد دلاری علی بابا بخاطر پرونده ضد انحصاری

شرکت های بزرگی در سراسر دنیا با مسئله ضد انحصاری بودن مواجه هستند و همین موضوع باعث شده سازمان های مختلفی در کشور های زیاد روی این مسئله تاکید زیادی داشته باشند. مسئله انحصاری بودن و همچنین داشتن تمرکز زیاد روی این کار ها باعث شده شرکت های زیاد در سراسر دنیا درگیر این مسئله شوند.

در هر کشوری سازمان مربوطه به این مسائل رسیدگی می کند و در چین نیز علی بابا با جریمه ۲.۸ میلیارد دلاری روبرو شده است که هزینه بسیار هنگفت و زیادی است که این شرکت مجبور به پرداخت آن است و تا پایان وقتی که برای پرداخت این جریمه اعلام شده باید پرداخت شود.

شاید این جریمه برای علی بابا چندان دردسر ساز نباشد و این شرکت با روند مثبت خود بتواند این جریمه را جبران کند، اما این سنگین ترین جریمه ای خواهد بود که برای مسئله انحصاری طلبی و ضد انحصاری پرداخت خواهد شد که تابحال این رقم جریمه وجود نداشته است.

جریمه ۲.۸ میلیارد دلاری علی بابا سنگین ترین جریمه دنیا و چین درمورد مسئله ضد انحصاری خواهد بود، دومین جریمه سنگین کشور چین مربوط به کوالکام در سال ۲۰۱۵ و با هزینه ۹۷۵ میلیون دلار بود که این اختلاف میان جریمه اول و دوم نیز بسیار جالب است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

قانون گذاری هایی که در کشور چین انجام گرفته باعث شده تا این اتفاقات رخ دهد و استفاده از مطالب و محتوای غیر اختصاصی و انحصاری باعث ایجاد چنین مشکلاتی شده که باید شرکت های چینی از آن پیروی کنند و اگر این روند را در پیش نگیرند دچار مشکلاتی خواهند شد.

جریمه ۲.۸ میلیارد دلاری علی بابا

شرکت های زیادی در چین با این مشکلات مواجه هستند و سازمان مالیاتی کشور چین نیز تصمیم گرفته برای مقابله با چنین مشکلاتی یک برنامه ریزی جدید داشته باشد تا کمتر شرکتی دچار تخلف شود و در نهایت شاهد کمتر شدن جریمه ها خواهیم بود.

قانون گذاری مناسب در ایالات متحده باعث شده تا شاهد کمتر جریمه شدن شرکت ها درمورد مسائل ضد انحصاری باشیم و چین در نظر دارد این سیستم را برای کشور و شرکت های خود اجرایی کند تا شاهد کمترین تخلفات میان شرکت های این کشور باشیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر