جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری فیسبوک بخاطر مسائل امنیتی

جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری فیسبوک بخاطر مسائل امنیتی

شرکت فیسبوک امروز در دادگاهی در ایالت کالیفرنیا محکوم به پرداخت ۶۵۰ میلیون دلار بخاطر نقض قوانین امنیتی و حریم شخصی محکوم شده است و فقط یک ماه برای پرداخت این مبلغ فرصت دارد تا با تمام و کمال بتواند این مبلغ سنگین را به دولت آمریکا پرداخت کند.

این دادگاه از سال گذشته در حال اجرا بود که بلاخره در این موقعیت به پایان رسید و ما نیز شاهد حالتی بسیار عجیب و غریب بودیم که هیچ یک از وکلای فیسبوک تلاشی برای کم کردن مبلغ جریمه نداشتن و بلاخره این جریمه سنگین برای فیسبوک به ثبت رسید.

این اتفاقات اخیر باعث شده تا شاهد به وجود آمدن وضعیت های بسیار بد برای فیسبوک باشیم که از ماجرای نژادپرستی آغاز شده و تا به امروز ادامه داشته و وضعیت این شرکت روز به روز در حال بد شدن می باشد که واقعا برای چنین شرکت بزرگی در دنیا بسیار ناگوار می باشد.

جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری فیسبوک می تواند یک تلنگر بسیار بزرگ برای دیگر شرکت های بزرگ فناوری باشد که برای اجرایی کردن برخی از اهداف خود باید به این مسائل توجه کنند که می توانند قابلیتی بسیار فوق العاده و ایده آل را برای خود به وجود بیاورند.

مسائل به وجود آمده بخاطر رابط کاربری و حریم خصوصی می باشد که دولت آمریکا این شرکت را محکوم به نقض این قانون کرده است که بعید نیست فیسبوک از این کار ها نکند و این یعنی به حاشیه کشیده شدن این شرکت بزرگ فناوری که می تواند خطرات زیادی برای این شرکت داشته باشد.

جریمه 650 میلیون دلاری فیسبوک

جریمه ۶۵۰ میلیون دلاری فیسبوک

دادگاه فیسبوک از سال ۲۰۱۹ تا به امروز در جریان بود و بلاخره با ثبت شدن جریمه نهایی به همراه زمان پرداخت این مبلغ بلاخره به پایان رسید و باید منتظر عملکرد و واکنش فیسبوک نسبت به این جریمه بسیار سنگین مالی از سوی دولت آمریکا باشیم.

پرداخت این جریمه صد درصد می باشد و فیسبوک نمی تواند از آن فرار کند و مجبور به پرداخت این جریمه خواهد بود و با توجه به قانون جدید آمریکا باید تمامی شرکت هایی که جریمه می شوند در زمان موعد قرار مبلغ را به طور کامل پرداخت کنند.

با این شرایط و اوضاع وضعیت فیسبوک بد خواهد بود و باید منتظر پاسخ مارک زاکربرگ و شرکت فیسبوک نسبت به این حکم که واقعا رقم بسیار سنگین و بزرگی برای این شرکت نیز محسوب می شود را باید پرداخت کند که عملی خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر