حذف برنامه های ضبط تماس از پلی استور

گوگل اخیرا تغییراتی را در سیاست های فروشگاه پلی استور خود اعمال کرده است که از ۱۱ می اعمال می شود. یکی از این تغییرات با هدف از بین بردن برنامه های ضبط تماس در اندروید برای همیشه است.

همانطور که NILL Apps کاربر ردیت اشاره کرده است، این تغییر سیاست خاص بر استفاده از Accessibility API توسط توسعه دهندگان برنامه تاثیر می گذارد. گوگل بیان می کند که Accessibility API طراحی شده جدید را نمی توان را برای ضبط صدای تماس درخواست کرد. گوگل همچنین این سیاست را در یک وبینار توسعه دهندگان که به صورت زنده چند ساعت پیش پخش شد، روشن کرد.

گوگل به صورت سوسکی، API هایی را که ضبط تمای را در چندین نسخه سیستم عامل اندروید امکان پذیر می کنند، منسوخ و حذف کرده است. این شرکت این کار برای به نام حفظ حریم خصوصی و امین انجام می دهد و همچنین به دلیل اینکه قوانین ضبط تماس در کشور های مختلف بسیار متفاوت است. در اندروید ۱۰، گوگل به صورت پیش فرض ضبط تماس را مسدود کرد. بنابراین، برای دور زدن محدودیت، برنامه هایی در پلی استور شروع به استفاده از Accessibility API برای ضبط تماس ها کردند. ولی اکنون پس از اعمال تغییرات جدید توسط گوگل از ماه آینده، این امر امکان پذیر نخواهد بود.

حذف برنامه های ضبط تماس
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

با این حال، خط مشی گوگل تنها محدود به برنامه های ضبط تماس در فروشگاه پلی است. پس عملکرد برنامه های پیش فرض بر روی گوشی های پیکسل گوگل و یا گوشی های شیائومی تحت تاثیر این سیاست قرار نمی گیرد.

مجری در بحث وبینار توسعه دهنده توضیح داد: << اگر برنامه شماره گیر پیش فرض روی گوشی باشد و همچنین از قبل دانلود شده باشد، برای دسترسی به جریان صوتی ورودی به قابلیت دسترس نیازی ندارد و نقصی در عملکرد آن وجود نخواهد داشت.

در اصل، برنامه های سیستمی می توانند هرگونه مجوزی را دریافت کنند زیرا از قبل روی گوشی نصب شده اند. ولی برنامه های خارجی آزادی عمل در این مورد را ندارند و نیاز به دریافت مجوز دارند.

نکته جالب اینجاست که آیا توسعه دهندگان تغییرات سیاستی جدید را قبل از ضربالاجل اجرا می کنند یا اینکه گوگل به دلیل عدم انطباق با سیاست های خود، برنامه های آن ها را از پلی استور حذف می کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر