حذف نور ماهواره استارلینک توسط اسپیس ایکس

حذف نور ماهواره استارلینک توسط اسپیس ایکس

در تاریخ ۲۲ آوریل یعنی سه روز پیش اسپیس ایکس برای هشتمین بار ماهواره استارلینک خود را به مدار زمین فرستاد تا عملیات خود را به نوعی تکمیل کند، درمورد این ماهواره ها اطلاعات بسیار زیادی در اینترنت منتشر شده است که هرکدام به بخشی از قابلیت های آن اشاره دارد.

این ماهواره های موجود در مدار زمین برخی از نور هایی را از خود انتشار می کنند که باعث شده است تا ستاره شناسان دچار مشکلاتی شوند و در شناسایی برخی از ستاره ها دچار مشکلاتی نیز شوند که اسپیس ایکس برای آن راه چاره ای پیدا کرده است.

ایلان ماسک مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرده است: یک ایده جالب به نام سایه بان های آفتابی ساخته ایم که جلوی انتشار نور را می گیرد و از جنس فوم تیره ساخته شده است و در انتقال و ارتباطات رادیویی تاثیر ندارد و یک ایده جذاب و مناسب می باشد.

حذف نور ماهواره استارلینک می تواند به اختر شناسان کمک بسیار زیادی بکند، چون نور این ماهواره ها باعث تشخیص اشتباه آنها می شود و در نتیجه تمامی نتایج به دست آمده درست نخواهد بود و عملیات از بین خواهد رفت و به مشکل برخورد خواهد کرد.

این شرکت حدود ۱۲ هزار ماهواره را در این سال ارسال خواهد کرد و درخواست پرتاب ۳۰ هزار ماهواره دیگر را نیز به سازمان فضایی آمریکا داده است. همچنین تا کنون حدود ۹.۴۰۰ دستگاه از زمین به سوی فضا پرتاب شده است که تعداد آنها جالب می باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حذف نور ماهواره استارلینک توسط اسپیس ایکس

حذف نور ماهواره استارلینک

اسپیس ایکس در حال گسترش پرتاب ماهواره های خود می باشد و در این زمینه نیز پیشرفت بسیار زیادی داشته است و همین امر نیز باعث شده است تا اتفاقات جالب و جذابی برای این شرکت و طرفداران و صنعت فضایی و نجوم به همراه داشته باشد.

امسال شاهد پرتاب های زیادی از سوی اسپیس ایکس به فضا خواهیم بود که می تواند یک رکورد بسیار جذابی برای این شرکت به همراه داشته باشد و در تاریخ ثبت و جاودانه باشد که یک شرکت تا این حد دست به پرتاب انواع ماهواره با موشک های مختلف داشته است.

همچنین ماه میلادی آینده نیز این شرکت یک پرتاب خواهد داشت که نهمین ماهواره استارلینک می باشد که به فضا ارسال خواهد شد تا به دیگر ماهواره های موجود در فضا بپیوندد تا بتوانند در کنار یکدیگر خدمات بهتری را برای کاربران این شرکت ارائه دهند. همچنین اسپیس ایکس امیدوار است خدمات اینترنتی خود را تا اواسط همین سال میلادی اجرایی کند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر