حفره امنیتی پردازنده AMD 2011 با دو حمله جدید

حفره امنیتی پردازنده AMD 2011 با دو حمله جدید

طبق گفته برخی از منابع تحقیقاتی درمورد تراشه های AMD دریافته اند که پردازنده هایی که از سال ۲۰۱۱ به بعد تولید شده اند دارای برخی از ضعف های امنیتی می باشد که باعث می شود تا برخی از سیستم های کامپیوتری از دسترس خارج شوند.

این حفره امنیتی تا محصولات سال ۲۰۱۹ نیز ادامه دار بوده است و در سری های قبلی این شرکت که در سال ۲۰۱۹ساخته شده است برخی از مشکلات امنیتی دیده شده است که نشان از امنیت بسیار پایین این پردازنده ها را نشان می دهد.

محققان امنیتی با اشاره به اینکه این پردازنده از بخش های مختلفی دچار ضعف می باشند و هر کاربری می تواند با نفوذ های مختلف وارد این سیستم شود و به نوعی پردازنده مورد نظر می تواند در دسترس فرد مهاجم قرار بگیرد و تمامی اطلاعات و دسترسی آن به طور کامل از دسترس خارج شود.

حفره امنیتی پردازنده AMD 2011 گفته می شود از سوی اینتل وارد این پردازنده ها شده است و برخی از افراد نیز بر این باورند که خود AMD برای اینکه بتواند بازار خود را گرم نگه دارد برخی از حفره های امنیتی را باز گذاشته است که یک کار خطرناک و پر ریسک محسوب می شود.

هنوز به طور کامل مشخص نشده است که کدام یک از حفره های امنیتی این ایراد را داشته اند و از کدام طریق وارد این بخش امنیتی می شود اما گفته می شود از حافظه پنهان L1D وارد این پردازنده ها می شود که منبع اصلی بروز این اشکال امنیتی نیز نامشخص و نامعلوم می باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حفره امنیتی پردازنده AMD 2011 با دو حمله جدید

حفره امنیتی پردازنده AMD 2011

تیم تحقیقاتی امنیتی دانشگاه صنعتی آلمان با اشاره به اینکه این پردازنده ها از یک قسمت واحد دچار نقص امنیتی شده اند گفت: با تحقیق درمورد نوع حمله ها به بخش های مختلف دریافتیم که این پردازنده از یک آدرس دهی فیزیکی نامشخص لو می رود.

هنوز به طور دقیق مشخص نشده است که از کدام بخش ها امنیت این پردازنده از بین می رود و مورد تهاجم قرار می گیرد، نزدیک ترین نظریه درمورد هک شدن این پردازنده ها ضعف در بخش حافظه موقت آنها می باشد که به طور کامل از سوی AMD ایمن نشده است.

هنوز این ماجرا در جریان است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که شرکت AMD به این سوالات و یا شایعاتی که درمورد امنیت پردازنده های این شرکت به وجود آمده است واکنش نشان خواهد داد و یا باز دچار اشتباهات امنیتی در این باره خواهد شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techradar

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.