حق ثبت اختراع هوش مصنوعی ارائه نخواهد شد

حق ثبت اختراع هوش مصنوعی ارائه نخواهد شد

انواع هوش مصنوعی در دنیا وجود دارد و هرکدام برای خود قابلیت های متنوعی دارند، تا به امروز تعریف زیادی از هوش مصنوعی شنیده ایم و هرکدام نیز برای یک بخش خاص بوده اند و هر یک آنها دارای تجربه های متفاوتی بوده اند که قطعا مفید و خوب واقع می شود.

از امروز در کشور ایالات متحده دیگر هیچ فردی حق این را ندارد که یک حق اختراع برای خود داشته باشد و آن در بخش هوش مصنوعی و فقط می تواند نام خود را به عنوان مخترع آن بخش معرفی کند و حق ندارد از آن اختراع استفاده های حقوقی داشته باشد.

این قانون را سازمان ثبت اختراعات و علائم تجاری آمریکا اعلام کرده است و با عنوان اینکه هیچ فردی حق این را ندارد که هیچ اختراعی را به نام ثبت کند یک بیانیه ای صادر کرده است و در آن مراتب مختلفی را به اجرا درآورده است.

حق ثبت اختراع هوش مصنوعی به هیچ فردی داده نخواهد شد و این حق برای یک کشور ثبت خواهد شد و هیچ فردی در ایالات متحده حق این را ندارد که از این حق ثبت اختراع برای مقاصد تجاری استفاده کند و قطعا دچار جریمه های سنگین خواهد شد.

هوش های مصنوعی متفاوت و مختلفی به وجود آمده است و هرکدام برای یک قابلیت و حالت خاص می باشد و تمامی حق های تجاری آنها به کشور آمریکا داده خواهد شد و فرد مخترع توانایی این را ندارد که بتواند از اختراع خود در زمینه هوش مصنوعی استفاده مالی داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

حق ثبت اختراع هوش مصنوعی ارائه نخواهد شد

حق ثبت اختراع هوش مصنوعی

توضیحات زیادی در این باره از سوی سازمان ثبت اختراعات ایالات متحده پخش شده است اما مهم ترین نکته ای که در این بیانیه وجود دارد، استفاده های غیر انسانی از این اختراعات می شود که برای جلوگیری از آن کشور ایالات متحده این روش را پیاده سازی کرده است.

مالک حقیقی اختراع در بخش هوش مصنوعی می تواند نام اختراع و حق ثبت را به نام خود داشته باشد اما توانایی این را ندارد که بتواند برای فروش و یا ارتقا آن بدون دریافت مجوز های لازمه اقدام به فروش و یا برخی از استفاده های تجاری استفاده کند.

این قانون برای اینکه برخی از مخترعین بعد از اختراع و ابداع انواع هوش های مصنوعی آنها را در اختیار برخی از گروه های بسیار خطرناک قرار می دهند و آنها اهداف تروریستی و برخی از اهداف غیر انسانی دارند که باعث شده است تا دولت آمریکا تصمیم لغو حق ثبت اختراع قانونی هوش مصنوعی را ارائه نکند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر