حمل مسافر توسط ربات MIT با قابلیت فوق العاده خاص

حمل مسافر توسط ربات MIT با قابلیت فوق العاده خاص

دانشگاه MIT توانایی های قابل جذاب و فوق العاده ای را برای خود به ارمغان آورده و همین موضوع باعث شده تا شاهد ویژگی های هوشمند و بسیار جذاب از سوی این دانشگاه فوق العاده باشیم که توانایی اجرایی کردن عملیات فوق العاده حساس و قدرتی را برای سیستم خود به ارمغان آورده است.

ما در سال های اخیر درباره پتانسیل وسایل نقلیه خودمختار بسیار شنیده ایم ، اما MIT در مورد انواع مختلف حمل و نقل خودکار فکر می کند. در پنج سال گذشته ، آزمایشگاه علوم رایانه ای و هوش مصنوعی MIT (CSAIL) و آزمایشگاه Senseable City در حال کار بر روی ناوگان قایق های خودمختار برای استقرار در آمستردام هستند.

سال گذشته ، ما شاهد “قایق های” خودمختار بودیم که می توانستند خود را در یک سری ساختارهای شناور برای مصارف مختلف جمع کنند و امروز CSAIL از “Roboat II” رونمایی می کند. آنچه این مورد را به ویژه قابل توجه می کند این است که اولین بار است که می تواند مسافران را حمل کند.

این قایق بسیار کوچک است ، فقط دو متر طول دارد و می تواند دو مسافر را از طریق کانال های آمستردام حمل کند. Roboat II دارای چهار پیشرانه است بنابراین می تواند در هر جهتی حرکت کند و همچنین شامل LiDAR ، GPS و سنسورهای اینرسی است که به آن در جهت یابی کمک می کند. در حالی که یک قایق منفرد بسیار کوچک به نظر می رسد ، اما مانند Roboat اصلی ، مدولار هستند. این بدان معنی است که آنها می توانند در یک کشتی بزرگتر که توسط یک قایق اصلی “رهبر” هدایت می شود ، خود را جمع کنند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
حمل مسافر توسط ربات MIT

حمل مسافر توسط ربات MIT

MIT به Roboat اصلی به عنوان گزینه “مقیاس سه ماهه” نگاه کرد ، با اینکه Roboat II نیمه مقیاس بود. آنها به آرامی کار می کنند تا جایی که یک گزینه در مقیاس کامل است که می تواند چهار تا شش مسافر را حمل کند. این نسخه بزرگتر در حال حاضر در آمستردام در دست ساخت است ، اما در مورد زمان آماده شدن آن برای آزمایش صحبتی نشده است.

در این بین ، Roboat II به نظر می رسد که می تواند به طور م effectivelyثری در آمستردام پیمایش کند – MIT می گوید که با جمع آوری داده ها به طور مستقل به مدت سه ساعت در کانال های شهر پیمایش کرده و با حاشیه خطای کمتر از هفت اینچ به همان مکان برگشته است.

به جلو ، تیم MIT انتظار دارد که الگوریتم های Roboat را مرتباً بهبود بخشد تا بتواند از عهده چالش هایی که ممکن است یک قایق مانند اختلالات جریان ها و امواج در آن استفاده کند ، بهتر شود. آنها همچنین در تلاشند تا توانایی شناسایی و “درک” اشیا it موجود را پیدا کنند تا بتواند با محیطی که در آن قرار دارد بهتر مقابله کند. هر آنچه که روبوات II نیمه مقیاس یاد می گیرد ، به طور طبیعی در نسخه کامل استفاده می شود اکنون در حال کار است. هرچند هیچ وقت در مورد زمان مشاهده آن Roboat بزرگتر در آب خبری نیست.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر