خروج اضطراری از کپسول دراگون اسپیس ایکس [مشاهده کنید]

خروج اضطراری از کپسول دراگون اسپیس ایکس [مشاهده کنید]

شرکت اسپیس ایکس یک سیستم جدید خروج اضطراری را طراحی و تولید کرده است که زیر یک دقیقه به طور کامل فضانوردان را از موشک ها و کپسول هایی که از سوی این شرکت طراحی و ساخته شده اند دور می کند و امنیت بسیار بالایی دارد.

این سیستم برای امنیت جانی فضانوردان ساخته شده است و توانایی این را دارد که حتی در زمان های بسیار کمتر از این هم می تواند فضانوردان را از محل حادثه دور کند و این یک مزیت بسیار بزرگ این شرکت می باشد که آنرا به نمایش گذاشته است.

طرح امنیتی و خروج اضطراری از سوی اسپیس ایکس ماه ها قبل مطرح شده بود و امروز شاهد این بوده ایم که این سیستم به صورت تستی انجام شد و سرعت بسیار بالایی در انتقال فضانوردان از محل حادثه و یا فرود به مکان های پزشکی دارد.

خروج اضطراری از کپسول دراگون می تواند امنیت جانی فضانوردان را به طور کامل تامین کند و این اطمینان خاطر را به کارکنان می دهند که در عملیات و پروژه های خود به این سیستم اطمینان خاطر داشته باشند و از امنیت جان خود مطمئن شوند.

اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۵ در یک عملیات که با موفقیت همراه بود یکی از کارکنان یا همان فضانوردان خود را از دست داد و از آن به بعد هیچ پرتابی از سوی این شرکت همراه با انسان نبوده است و فقط ربات ارسال کرده است، این شرکت قصد دارد امسال فضانوردانی به ایستگاه فضایی ارسال کند و این سیستم را راه اندازی کرده است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

خروج اضطراری از کپسول دراگون

یکی از جالبترین نکته های این عملیات تستی که برای آزمایش این سیستم ایمنی بود، حضور افراد مهمی از جمله ایلان ماسک رئیس اسپیس ایکس و مدیر اجرایی این شرکت بود که جزو افرادی هستند که در ویدیو مشاهده می کنید.

این سیستم مجهز به یک سیستم آبیاری می باشد که توانایی این را دارد در کمتر از ۳۰ ثانیه حدود ۴۴۰۰۰ هزار لیتر آب را به بخشی که دچار حریق و یا آتش سوزی شده است انتقال دهد و به طور کامل از افزایش حریق دستگاه های موجود جلوگیری کند.

به نظر شما این حد ایجاد سیستم های امنیتی می تواند مفید باشد و یا باید شرکت ها به فکر روش ها و راه های دیگری برای نجات افراد خود از حادثه های آتش سوزی به وجود آمده باشند، نظرتان را زیر همین پست باما به اشتراک بگذارید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع digitaltrends

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر