آیا خواهان اسمارت فون های ۵G از آنچه انتظار می رود کمتر خواهد بود؟

آیا خواهان اسمارت فون های ۵G از آنچه انتظار می رود کمتر خواهد بود؟

اگر سال ۲۰۱۹ اولین سال تجاری ۵G باشد، آنگاه سال ۲۰۲۰ سالی خاوهد بود که گوشی های هوشمند ۵G به تدریج محبوب می شوند. بر اساس گزارش قبلی صادر شده توسط آکادمی ارتباطات چین، محموله های داخلی گوشی های هوشمند ۵G در سال گذشته به ۱۳.۷۷ میلیون رسید. امسال تقاضای بازار بیشتر خواهد شد و پیش بینی می شود به ۲۰۰ میلیون برسد.

خواهان اسمارت فون های 5G

با این حال، وضعیت واقعی ممکن است چندان خوش بینانه نباشد. Guo Minghao می گوید که تقاضای کل برای تلفن های هوشمند ۵G امسال کمتر از حد انتظار خواهد بود. و تقاضای جایگزینی برای تلفن های هوشمند با رده بالا ۵G به میزان قابل توجهی پایین تر از انتظارات تولید کنندگان خواهد بود. به منظور کنترل قیمت تلفن های هوشمند ۵G و ترویج و تعویض بازار، کوالکام قیمت تراشه ۵G اسنپدراگون ۷۶۵ خود را حدود ۳۰ درصد کاهش داده است. قیمت فعلی آن ۴۰ دلار است.

اسمارت فون های ۵G از چیپ های کوالکام یا مدیاتک استفاده خواهد کرد؟

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در مقابل، تراشه ۵G مدیاتک دیمنسیون ۱۰۰۰ در حال حاضر ۶۰ الی ۷۰ دلار قیمت دارد که هزینه اش هم ۴۵ الی ۵۰ دلار است. قیمت دیمنیسیتی ۱۰۰۰L کمی پایین تر است. اما اگر ۴۰ دلار فروخته شود، به ناچار بر حاشیه تراشه های مدیاتک ۵G تاثیر می گذارد.

انتظار می رود پس از کاهش قیمت کوالکام، بسیاری از تولیدکنندگان مدل هایی را که در ابتدا برنامه ریزی شده بودند برای استفاده از تراشه های مدیاتک به کوالکام سوئیچ کنند. این امر در حدود ۲۰ الی ۲۵ میلیون سفارش تراشه ۵G گوشی هوشمند تاثیر خواهد گذاشت و انتظار می رود انتقال سفارش از ماه فوریه آغاز شود.

خواهان اسمارت فون های 5G

اگر چه عملکرد مدیاتک دیمنسیون ۱۰۰۰ بسیار بالاتر از عملکرد کوالکام اسنپدراگون ۷۶۵ است، اما شکاف عملکرد به طور عمده در بازی منعکس می شود و تفاوت آن در استفاده روزانه اندک است. وقتی صحبت از بازار گوشی های هوشمند پرچمدار است، همه چیز تغییر می کند. قیمت پایه باند کوالکام اسنپدارگون ۸۶۵ پلاس ایکس ۵۵ در حدود ۱۲۰ الی ۱۳۰ دلار خواهد بود. اما هنوز هم تنها انتخاب گوشی های پرچمدار اندرویدی خواهد بود. بنابراین، برای بازیابی بازار پر رونق، به نظر می رسد فدا کردن حاشیه سود تنها گزینه مدیاتک است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر