خودرو BMW طرح های خود را تغییر می دهد

خودرو BMW طرح های خود را تغییر می دهد

شرکت معروف خودرو سازی جهان یعنی BMW تغییرات زیادی در نوع طراحی محصولات خود به وجود آورده است و اذعان داشته است در طرح های آینده نیز از این قانون پیروی خواهد کرد، آدریان یودونک مدیر بخش طراحی و دیزاین شرکت بی ام و با بیان اینکه طرح های قدیمی و یک شکلی از بین رفته اند، سراغ طراحی مدرن می رود. این طراح در مصاحبه ای گفته است دلیل تغییرات در طراحی های خودرو های این شرکت یکسان بودن مدل ها را نشان میداد و بیشتر مشتریان از دست این طراحی های تکراری خسته شده بوده اند.

همچنین افزود طراحی هایی که در آینده انجام خواهند داد بر اساس مهندسی معماری و یک طراحی نوین را به طور کامل اجرا خواهند کرد که برای محصولات جدید جالب و جذاب خواهد بود.بی ام و این تغییرات در بخش طراحی را نوعی پیشرفت معرفی می کند و اذعان دارد این طراحی صرفا برای رضایت کامل مشتریان است، اما اینگونه نیست و با آمدن طراح جدید همه این تغییرات نیز شروع شده است.

دلیل تغییر طراحی BMW

آدریان یودونک در گزارشی با نشریه Autocar گفته است: ما باید به عنوان یک شرکت جهانی و معتبر باید خودمان را بروز نگه داریم تا بتوانیم نیاز های مشتریان و بازار را تامین کنیم، همچنین افزود قصد داریم طرح هایی برای خودرو های جدید خود استفاده کنیم که دارای زیبایی بیش از حد باشد و نگاه خاصی را به سمت خودرو های شرکت ما بکند. آدریان یودونک بیش از این طراح شرکت آئودی بود، و طرح های زیادی نیز در آنجا ایجاد کرده بود.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

این طراح در همان شرکت نیز تغییرات را اعمال کرده بود و دموده بودن طرح ها و دیزاین های خودرو ها را اعلام می کرد، بخاطر همین نیز می توان حدس زد که این طراح باعث شده است تا شکل و شمایل ماشین های جدید بی ام و تغییر کند و از همان طراحی های ساده ولی شیک دور بماند. در این شکل طراحی ها از انواع اشکال استفاده شده است و کاملا با طرح های قبلی این شرکت تفاوت بسیاری دارد.

آدریان یودونک این شکل طراحی را یک طراحی پیچیده معرفی نمی کند و اذعان می کند که این طرح ها پیشرفته و البته دستکاری شده طرح ها و دیزاین های قبلی است که کمی تغییرات به این نوع شکل طراحی در آمده اند. بزرگترین ویژگی این طرح این است که ماشین شبیه به خودرو های اسپورتی شده است و از آن طرح های مجلسی و اداری در آمده است ، و کاملا به طراحی اسپورت تبدیل شده است.

 

خودرو BMW طرح های خود را تغییر می دهد

 استفاده از اشکال در خودرو های BMW

آدریان یودونک با این حرف مصاحبه خود را به پایان رساند: ما برای زدن طرح های زیاد بحث ها و جلسات زیادی را پشت سر گذاشته ایم و در نهایت به این استدلال رسیدیم که برای بهتر جلوه کردن طرح و شکل کلی خودرو باید اشکال ساده و هندسی استفاده کنیم و از جزئیات دوری کنیم تا بتوانیم با این شکل ساده طرح های جالب و کاربری مانند بی ام و ۴ به وجود بیاوریم. استفاده از اشکال در طراحی های این شرکت باعث شده است تا بار دیگر شرکت بی ام و به صدر توجهات بازگردد. استفاده کردن اشکال هندسی مانند مربع و دایره و بزرگ نشان دادن آنها حس خاصی را به بیننده و مشتریان این خودرو منتقل می کند و باعث می شود تا دیدگاه مشتریانی که به جزئیات توجه بیشتری دارند تغییر بکند.

کانسپت BMW4 اولین طرحی نیست که این شرکت از آنها استفاده می کند بلکه در مدل های قبلی خود از این قانون نیز پیروی کرده بود، مدل ها و سری هایی که از طراحی اشکال استفاده بود عبارتند از: مدل X7 کراس و سری ۷ این محصول استفاده شده بود. پیشبینی می شود که  خودرو BMW در سری های ۵ نیز از این طراحی و قانون استفاده کند و منطبق با این قانون طرح های خود را بسازد، و خبری هم از آن طرح های ساده و شیک خبری نباشد.

منبع motor1

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر