داده های ۲۴۰۰۰ برنامه اندرویدی پلی استور در معرض خطر است

داده های ۲۴۰۰۰ برنامه اندرویدی پلی استور در معرض خطر است

در حالی که گوگل مجبور است با بازگشت برنامه های جاسوسی مقابله کند، مشکل دیگری که اخیرا در فروشگاه پلی به وجود آمده است. به گفته محققان شرکت امنیت رایانه Comparitech، یک نقص مهم امنیتی در فایربیس نهفته است.

داده های ۲۴۰۰۰ برنامه اندرویدی پلی استور در معرض خطر است

به عنوان یادآوری، فایربیس یک بستر میزبانی برنامه است که در سال ۲۰۱۴ توسط گوگل خریداری شده است. طبق گفته کارشناسان فضای مجازی، توسعه دهندگان ۲۴۰۰۰ برنامه موجود در پلی استور سیستم عامل امنیتی فایربیس را به درستی پیکربندی نکرده اند.

در نتیجه، داده های شخصی جمع آوری شده توسط همه این برنامه نویسان در برنامه های مربوطه، تهدید می شود و مستقیما روی سرور های فایربیس قابل دسترسی است.

به طور دقیق هر هکری با تجربه می تواند به سیستم نفوذ کرده و مقدار زیادی از اطلاعات شخصی مانند آدرس ایمیل، رمز های عبور، شناسه ها، شماره تلفن ها، آدرس های پستی یا حتی آدرس های آی پی را سرقت کند. به گفته Comparitech، برخی از پایگاه های داده در فایربیس حتی حاوی اطلاعات بانگی و عکس های شخصی هستند!

همانطور که تصور می کنید، تمام این اطلاعات را می توان با قیمت های بالا در دارک وب فروخت. بنابراین نقص منبع درآمد قابل توجهی برای هکر های محسوب می شود. علاوه بر این، آنها همچنین می توانند کد های مخرب را اجرا کرده و بدافزار یا باج افزار را درون یک برنامه تزریق کنند. و لازم به ذکر است این بدون هشدار برای هوشیاری توسعه دهندگان انجام می پذیرد.

مهمتر از همه ۲۴۰۰۰ برنامه اندروید که تحت تاثیر این نقص قرار گرفته اند ۴.۲۲ میلیارد کاربر را جمع کرده اند. با کمال تعجب، Comparitech بلافاصله بعد از کشف آن به گوگل گزارش کرد.

فایربیس تعدادی ویژگی را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان کمک می کند تا عملیات های خود را بطور ایمن پیکربندی کنند.غول دنیای وب می گوید: در مورد تنظیمات غلط احتمالی در استقرار آنها به توسعه دهندگان اعلام می کنیم و توصیه هایی را برای اصلاح آنها ارائه می دهیم. و به توسعه دهندگانی که تحت تاثیر قرار می گیرند کمک کرده و به مشکلات آنها رسیدگی می کنیم.

فایربیس بستر توسعه برنامه تلفن همراه گوگل است. علاوه بر این، در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۴ به گوگل واگذار شد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع comparitech

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر