دستبند تشخیص کرونا برای شناسایی کووید ۱۹ تولید شد

دستبند تشخیص کرونا برای شناسایی کووید ۱۹ تولید شد

محققان با همکاری شرکت Oura به یک دست آوری علمی دیگر دست یافته اند که با ترکیب دستبند های هوشمند با برخی از سنسور ها باعث می شوند تا کیت های تست ویروس کرونا را به یک مچ بند کوچک تبدیل می کنند که کاربرد بسیار خوبی نیز دارد.

این شرکت با همکاری موسسه اعصاب و نورولوژی ایالت ویرجینیا آمریکا به یک دستاورد هایی در این حوزه رسیده اند که می تواند طی سه روز تست بیمار را تشخیص دهد و به صورت اتوماتیک مشخصات فرد را از نوع بیماری تا محل مورد نظر فرد را برای سازمان های بهداشتی ارسال کند.

این دستبند قابلیت این را دارد که با شناسایی علائمی مانند تب،سرفه و خستگی را در افراد سنجش کند و اگر خارج از شرایط عادی بود و وضعیت فرد بیمار خارج از حد معمول بود مشخصات فرد را به همراه محل زندگی یا مکانی که قرار دارد را به مراکز مربوطه ارسال می کند.

این شرکت امیدوار است با توزیع دستبند تشخیص کرونا در سطح کشور آمریکا و مثبت بودن تست ها کمک بسیار زیادی برای جلوگیری از شیوع این ویروس بکند و ما شاهد این باشیم که این اتفاقات باعث جلوگیری بسیار زیاد از شیوع این ویروس بسیار خطرناک باشیم.

دانشمندان موسسه علمی راکفلر در حال کار بر روی سنسور های بیومتریک شرکت Oura (اورا) می باشند که برای اندازه گیری افزایش دمای بدن و همچنین برای شناسایی تغییرات برخی از حالات روحی و روانی ناشی از استرس و اضطراب را شناسایی و ارسال می کند.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

دستبند تشخیص کرونا برای شناسایی کووید 19 تولید شد

ساخت دستبند تشخیص کرونا توسط Oura

محققان و دانشمندان زیادی در حال کار بر روی دستبند جدید شرکت اورا می باشند تا بتوانند با کارایی این محصول تشخیص بیماری کرونا را زودتر از هرچیزی به دست بیاورند تا بیماران کمتری دچار این ویروس کمتری شوند و آمار مرگ در این بیماری کاهش یابد.

دانشگاه کالیفرنیا نیز در حال کار بر روی این دستگاه می باشد تا بتواند با الگوریتم های موجود راهی برای تشخیص این بیماری خطرناک پیدا کند، تست های اولیه این دستگاه در بخش شناسایی افراد معتاد و بیمارانی بوده است که دارای اعتیاد بوده اند.

ساخت و تولید این دستبند ها در مرحله اولیه قرار دارد و به زودی برای اینکه کادر درمانی در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی به طور مستقیم با این ویروس در ارتباط هستند ساخته خواهد شد و گفته می شود یکی از اولویت های این پروژه پرستاران و پزشکان می باشد.

هنوز مشخصات دیگری از این پروژه از سوی هیچکدام از موسسه ها و شرکت ها اعلام نشده است اما به زودی شاهد خبر های زیاد و البته امیدوار کننده ای درمورد این دستبند های تشخیص ویروس کرونا خواهیم بود و امیدواریم اخبار خوبی بشنویم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

1 نظر
  1. بهروز میگه

    ایده جالبیه
    امیدوارم که نتیجه بده

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر