دست رباتیک که می تواند عرق کند

دست رباتیک که می تواند عرق کند

اگر چه احتمالا حداقل برای یک دهه دیگر اتفاق نخواهد افتاد، احتمال خیلی از ما زنده خواهد ماند تا روزی را ببیند که روبات ها از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. برخی از اصلی ترین ربات های با عاطفه قبل از آمدن ضروری است: هوش انسانی مانند انسان، حرکات واقع گرایانه و چهره های کمی خزنده تر و چند مورد دیگر.

اما اگر روبات ها بتوانند انسانها را از روش های کمتری آشکار سازند، چه اتفاقی می افتد؟ این سوالی است که یک تیم از دانشمندان تصمیم گرفتند با آخرین تحقیقات خود، که در مجله دانشمندان منتشر شده است، پاسخ دهند.

محققان با هم همکاری کردند تا فناوری ای بسازند که به روبات های بدن نرم اجازه دهد عرق کنند و در نتیجه خود را خنک نگاه دارند. این تیم برای اثبات مفهوم خود یک محرک مبتنی بر هیدروژن ساخته اند. قسمت بیرونی هر یک از انگشتان ربات با یک لایه پشتی پلی آکریل آمید ریز پوشیده شده است، که حاوی منافذ حساس به دما است.

دست رباتیک که می تواند عرق کند

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

در دما های پایین، منافذ بسته باقی می مانند، اما هنگامی یک انگشت معین ( یا بخشی از انگشت ) خیلی داغ می شود، منافذ گشاد می شوند و این امکان را می دهد که آب ذخیره شده درون آن به صورت عرق مصنوعی بیرون رود.

این ایده قطعا چشمگیر است، اما این شکل خنک کننده چقدر کارآمد است؟ به گفته محققان، عرق کردن به ربات خود اجازه می دهد تا در مقایسه با دستگاه های مشابه غیر تعریق، افزایش ۶۰۰ درصد در سرعت خنک کننده حدود ۳۹.۱ درجه سانتیگراد در دقیقه را نشان دهد.

 

علاوه بر این، نسخه تعریق آنها باعث خنک شدن حتی بهتر از آنچه در بهترین سیستم های حیوانی می شود، اگر چه این به قیمت کاهش موقتی در راندمان عملیاتی است.

همه تحقیقات کاملا فنی است، اما ما مختصرا آنچه را که روبوتیست های موجود در پشت آن انجام داده اند به شما ارائه داده ایم. اگر کلماتی مانند فوتوپلیمریزاسیون، گرمازدایی و نسبت تورم گرمی شما را نمی ترساند، می توانید مقاله را برای خودتان ایجاد کرده و بخوانید.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر