برتری اپل در بازار گوشی چین با سهم ۲۳ درصد

شرکت اپل سال بسیار خوبی با عرضه سری آیفون ۱۳ پشت سرگذاشت و حالا تبدیل به برترین فروشنده گوشی در بازار چین شده است. این آمار مربوط به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ است. طبق گزارش های منتشر شده، اپل در سه ماهه چهارم سال گذشته حدود ۲۳ درصد سهم بازار را به دست آورده است و به مقام برترین برند در بازار گوشی چین دست یافت.

رشد بی سابقه این شرکت در عرضه و فروش گوشی های هوشمند در بازار چین رکورد خوبی را به ثبت رساند. طبق گزارش های منتشر شده از سوی Counterpoint Research، اگر این روند مثبت ادامه داشته باشد، قطعا در سال جدید نیز اپل موفقیت های خوبی به دست خواهد آورد.

گزارش های منتشر شده نشان از رشد سالانه ۳۲ درصدی اپل دارند. همچنین استراتژی قیمت گذاری و خروج هواوی از بازار گوشی های پرچمدار باعث شد تا اپل از این موقعیت استفاده کند و بخشی از سهم بازار این شرکت را در کشور چین به دست آورد و تبدیل به بزرگترین فروشنده سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ در بزرگترین بازار جهان شود.

بعد از اپل برند هایی همچون ویوو با ۱۹ درصد و اوپو با ۱۷ درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. هر دو این برند ها شاهد کاهش ۶ درصدی سهم نسبت به سال قبل بودند که نشان از موفقیت اپل در این بازار دارد. علاوه بر این برند ها، شاهد رشد چشمگیر آنر در بازار چین هستیم که جایگاه خوبی را در این بازار به دست آورده است.

آنر حالا رتبه چهارم بازار گوشی های هوشمند چین را ازان خود کرده و ۱۵ درصد سهم بازار را در اختیار دارد. ما همچنین شاهد رشد چشمگیر ۵۰ درصدی سالانه برای این برند هستیم که بعد از جدایی از هواوی میسر شد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
دلایل برتری اپل در بازار گوشی چین

دلایل برتری اپل در بازار گوشی چین

عوامل زیادی باعث برتری و موفقیت اپل در این بازار بودند اما افت شرکت های رقیب و محیا بودن فضا برای فروش دلیل اصلی بود تا این برند در بازار چین فروش قابل توجهی را به دست بیاورد. بعد از برند های ذکر شده، شیائومی با ۱۳ درصد، هواوی با ۷ درصد و ریلمی با ۳ درصد دیگر شرکت های این لیست هستند.

این آمار ها برای سه ماهه چهارم ۲۰۲۱ بوده است و در آمار سالانه برای بازار چین موفقیت ویوو را با ۲۲ درصد سهم بازار شاهد هستیم.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع gizmochina

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر