دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30 چیست؟

دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30 چیست؟

خودروی MX-30 اولین خودروی برقی شرکت مزدا می باشد که توسط این شرکت طراحی و تولید شده است، این خودرو به یک موتور الکتریکی ۱۴۳ اسب بخار و یک باتری کوچک ۳۵.۵ کیلو واتی مجهز می باشد. این میزان شارژ فقط برای ۲۰۹ کیلومتر مصرف می باشد که کمی ضعیف تر از دیگر رقبای خود می باشد.

این خودرو از زمستان پارسال شروع به تولید کرده است و شاهد فروش فوق العاده ای از این محصول بوده ایم و در کل می توان گفت این خودرو یکی از شاهکار های شرکت مزدا بوده است که در تولید خودرو های برقی توانسته است به این درجه از کیفیت برسد.

این شرکت در تمامی نقاط خودرو هیچ نقصی ندارد و بدون کوچک ترین عیب ساخته شده است اما مهم ترین و بزرگترین عیب این خودرو کوچک بودن باتری این خودرو می باشد که نسبت به سوخت برقی بودن دارای باتری کوچکی می باشد که قطعا باعث خواهد شد توانایی این خودرو کاهش یابد.

مدیرعامل و رئیس شرکت مزدا دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30 را توضیح داده است و قصد مزدا این حرکت و تغییر در نوع باتری را توضیح داده است. مدیر عامل شرکت مزدا در این باره در گفت و گو با رسانه ها اینگونه بیان می کند:

کریستین شولتز

این خودرو مانند مزدا ۳ می باشد و قدرت و سرعت و شتابگیری مشابه با این سری را دارد و می توانم بگویم این خودرو دارای قابلیت های زیادی می باشد که در خودرو های دیزلی باید دنبال آن بگردید.

در کل اگر این ماشین را توصیف کنیم، من میگویم که این خودرو یک خودروی برقی تمام قدرتی می باشد که نظیر آن در بین دیگر خودرو های الکتریکی نمی باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30 چیست؟

دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30

کریستین شولتز دلیل کوچک بودن باتری این خودرو را هزینه زیاد این خودرو برای مشتریان و قدرت بیش از حد این محصول بیان کرده است، همچنین دلیل بالا بردن ظرفیت باتری این خودرو را درست ندانسته است و با اشاره به کافی بودن قدرت اولیه این خودرو به صحبت های خود میان اصحاب رسانه خاتمه داده است.

اگر در نظر بگیریم سوخت این خودرو تا ۱۶۰ هزار کیلومتر مورد استفاده بود و از قدرت بالایی بهره می برد قطعا قیمت این محصول نسبت به امکانات و قابلیت های نام برده شده بیشتر میشد که در نهایت باعث میشد تا این خودرو از رده خودرو های برقی بیرون برود.

کریستین شولتز همچنین در توئییت خود با اشاره به اینکه این خودرو از لیست خودرو های سوخت برقی دور خواهد ماند گفت: اگر ما قدرت های این خودرو را به صورت افزایشی اضافه می کردیم این خودرو از لیست خودرو های سوخت برقی بیرون می رفت. و دلیل کوچک بودن باتری مزدا MX-30 خروج از لیست بود. 

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع motor1

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر