دولت روسیه تحریم تلگرام را برداشت

دولت روسیه پس از حماسه دو ساله، تحریم برنامه محبوب تلگرام را برداشت. حکم دادگاه روسیه در سال ۲۰۱۸ این تصمیم را اتخاذ کرده بود که این برنامه به دلیل عدم اشتراک کلید های رمز گذاری با مفقامات برای تحقیقات علیه تروریسم ممنوع شود.

رسانه های روسی از این اقدام دولت به عنوان ساخت این شرکت انتقاد کردند. روسکومنژاد گفت که سرمایه گذار شرکت پاول دروف مایل به همکاری بود و این تقاضا را پس گرفت. به عنوان رئیس اجرایی فدرال مسئول سانسور رسانه ها (روسکومنژاد) در روسیه نامیده می شود.

در بیانیه ای آمده است: روسکومنژاد در توافق با دادستانی کل روسیه خواسته های خود را برای محدود کردن دسترسی به پیام رسان تلگرام کنار می گذارد.

تحریم تلگرام چیست ؟

دو سال قبل تر، دستگاه اجرایی خواستار مسدود کردن سرویس پیام رسانی در روسیه شد. در این گزارش آمده است که این برنامه توسط سازمان های تروریستی خشن استفاده می شود.

برای دستیابی به اطلاعات کاربران ، به منظور بررسی موضوع، به کلید های رمز نگاری نیاز داشت. با این حال بنیانگذارد برنامه، پاول دروف گفت که حریم خصوصی کاربران فروخته نمی شود. و این که حقوق بشر نباید از ترس و حرص و آز به خظر بیفتد.

بنابراین، امتناع از به اشتراک گذاریشت کلید های رمز گذاری بر خلاف قوانین ضد تروریسم کشور بود. این منجر به حکم دادگاه شد که از دولت درخواست کرد محدودیت استفاده از این برنامه را فراهم کند. به دنبال این ، ISP ها مجبور شدند نزدیک به ۱۵.۸ میلیون IP را در سیستم عامل های بزرگ آمازون و گوگل مسدود کنند.

پاول دروف گفت: روسیه ممنوعیت پیام های تلگرام را لغو می کند.

Google translate⬇️⬇️⬇️

نریمان ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

تاثیرات بیهوده

با وجود زمان کوتاه ممنوعیت، مردن روسیه از جمله شرکت ها راه هایی را برای پیش بینی این ممنوعیت پیدار کردند. این امر باعث شد دولت تلاش کند چندین ابزار فیلتر شکن و پروکسی را مسدود کند.

با این موارد اضافه کنید که افرادی از جمله کارگروه کشور و وزارت امور خارجه از برنامه استفاده کرده اند. آنها از آن برای آپدیت اوضاع همه گیری کرونا ویروس در مناطق استفاده کردند.

در حالی که استفاده گسترده از برنامه بعدا توسط سخنگوی دولت پذیرفته شد که این برنامه همچنان با ناراحتی هایی در رابطه با IP های مسدود شده روبرو بود.

تعهد تلگرام برای مبارزه با افراطی گری

این باعث شده که پاول دروف از دولت بخواهد ممنوعیت اجرای برنامه را لغو کند. بدیهی است که این امر باعث می شود تا افراد با راحتی بیشتر از این سرویس پیام رسان استفاده کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد که این شرکت ابزار های مختلفی را ردر طول سال های برای کشف و حذف محتوای افراطی درون برنامه ایجاد کرده است.

با این وجود دولت کرملین توجه خود را نسبت به خروج تقاضا راسمنادروز اعلام کرده است. این کشور از تمایل بنیانگذار برای مقابیه با تروریسم و افراطی گری قدردانی کرده است.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر