دو باگ خطرناک فایرفاکس در آپدیت جدید رفع می شود

دو باگ مهم در مرورگر وب فایرفاکس وجود دارد که قبلا توسط هکر ها مورد استفاده قرار می گرفت. آپدیت جدید آماده است و باید سریعا آن را نصب کنید.

بنیاد موزیلا دو باگ را که در نسخه های فعلی مرورگر وب فایرفاکس طبقه بندی شده اند را عنوان کرده است. این دو باگ از نوع “استفاده رایگان” هستند و می توانند برای اجرای کد مهاجم در مرورگر روی سیستم کاربر استفاده شوند.

فایرفاکس دارای دو باگ خطرناک است

باگ فایرفاکس

در این پیام آمده که حمله هایی که از این باگ های فایرفاکس بهره برداری می کند قبلا مشاهده شده است. به همین دلیل کاربران باید در اسرع وقت یک آپدیت را نصب کنند. این دو باگ دارای شماره ۲۰۲۰-۶۸۱۹ و ۲۰۲۰-۶۸۲۰ هستند. در ورژن ۷۴.۰.۱ مرورگر فعلی فایرفاکس و نسخه  ۶۸.۶.۱ انشعاب ESR فایرفاکس، باگ ها بسته شده اند. ( در کلیه سیستم عامل ها من جمله: ویندوز، مک و لینوکس).

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

باگ ها توسط فرانسیسکو آلونسو، روسکیلس و خاویر مارکوس از JMPSec گزارش شده است. این اخیرا اضافه می کند که مرورگر های دیگر هم نیز ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند. در حال حاضر جزئیات بیشتر درباره باگ ها وجود ندارد، اما به زودی در دسترس خواهد بود.

گفتنی زمانی که ما در مورد امنیت سایبری صحبت می کنیم که کرونا ویروس یک مشکل جدی برای جامعه است. اسپمر های ایمیل از COVID-19 برای ترغیب مردم برای دانلود پیوند های مخرب استفاده می کنند. کلاهبرداران دیگر ده ها هزار وب سایت با نام دامنه همه گیر به وجود آورده اند.

همچنین برنامه هایی وجود دارد که رایانه ها و تلفن های هوشمند را مورد هجوم قرار می دهد. ما همچنین از پیامک های تقلبی هم نمی توانیم بگذریم و فراموش کنیم. بنابراین در این دوره باید توجه بیشتری به ایمنی دستگاه های خودمان داشته باشیم.

دیروز گزارش مبنی بر اینکه کارشناسان متوجه بدافزار هایی شده اند که می توانند داده های کاربران آسیب دیده را سرقب و یا حتی از بین ببرند و MBR (ضبط بوت مستر) را رونویسی کنند، که مانع از شروع به کار عادی سیستم می شود دیدیم. ZDNet  گزارش داده است که محققان امنیتی موفق به شناسایی حداقل ۵ سو استفاده های نرم افزاری مخرب که روی رایانه های ویندوز تاثیر می گذارند شدند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

منبع Zdnet

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر