ذخیره فیلم سوپرمن در یک تکه شیشه توسط مایکروسافت

ذخیره فیلم سوپرمن در یک تکه شیشه توسط مایکروسافت

فناوری و تکنولوژی های ذخیره سازی و بایگانی داده ها مناطقی که مورد توجه ویژه شرکت هایی مانندبرادران وارنر قرار گرفته ، جایی که تعداد قابل توجهی از رسانه های سرگرمی جهان تولید و بایگانی می شوند. برای کمک به حفظ این فیلم و محتوای تلویزیون ، برادران وارنر و مایکروسافت همکاری کردند تا اولین اثبات آزمایش مفهوم را برای پروژه سیلیکا ارائه دهند ، یک پروژه تحقیقاتی مایکروسافت که از لیزر نوری و هوش مصنوعی برای ذخیره داده ها در شیشه کوارتز استفاده می کنند .

تکه ای از شیشه سیلیکا به ابعاد ۷.۵ سانتی متر در ۲ میلی متر قادر به نگاه داشتن کل فیلم سوپرمن ۱۹۷۸ در قالب توری سه بعدی و تغییر شکل های نانو به عنوان بخشی از پروژه سلیکا به رهبری مایکروسافت ، تحقیق و در نتیجه ۷۵.۶گیگابایت داده داخل شیشه کوارتز بادوام که حتی اندازه اش به یک بطری نوشیدنی هم نمی رسد .

بازوی تحقیقاتی ردموند با برادران وارنر کار کرده است تا داده ها را با رمزگذاری آن با لیزر ذخیره کند و سپس از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای رمزگشایی تصاویر و الگوهای ایجاد شده با قطبش نور به عنوان درخشش در شیشه استفاده کرد.

مارک راسینوویچ گفت : ذخیره کامل فیلم سوپرمن در شیشه و قادر به خواندن موفقیت آمیز یک نقطه عطف مهم برای مایکروسافت است ، این پروژه بر توسعه فناوری های ذخیره سازی طولانی مدت بزرگ برای تأمین نیازهای رو به رشد نمایی و جابجایی از رسانه های مغناطیسی سنتی به نفع شیشه سیلیس با دوام تمرکز کرده است .

 

ذخیره فیلم سوپرمن در یک تکه شیشه توسط مایکروسافت

کاربرد پروژه سیلیکا  برای تبدیل داده های دیجیتالی به مصنوعات بدنی ، و چیزی که اینروزه را مورد علاقه برادران وارنر قرار داده است ،  که در حال حاضر از قرقره های فیلم در خنک کننده های ذخیره سازی سرد و تحت کنترل رطوبت استفاده می کند تا کتابخانه نمادین و گسترده فیلم ها و نمایش های تلویزیونی را حفظ کند. همچنین بایگانی دیجیتالی مخصوص به خود را دارد که هر سه سال یکبار در معرض مهاجرت محتوا قرار می گیرد تا از بروز مشکلات تخریب جلوگیری کند.

این شرکت در جستجوی راه حل ذخیره سازی طولانی مدت برای بایگانی دارایی های خود بوده است ، داده هایی را برای ذخیره داده های “سرد” ارائه می دهند – داده های بایگانی شده که ممکن است دارای ارزش فوق العاده ای باشند و اینکه شرکت ها باید از آنها مثل جانشان محافظت کنند – اما نیازی به این کار نیست. و البته غالباً قابل دسترسی خواهد بود .

ویکی کلف (یکی از برادران وارنر) گفت : ” این پروژه همیشه چراغ امید ما برای چیزی بود که باور داشتیم یک روزی امکان پذیر می باشد و زمانی که فهمیدیم مایکروسافت این فناوری مبتنی بر شیشه را توسعه داده است ، قصد داشتیم آن را اثبات کنیم . ”

 

ذخیره فیلم سوپرمن در یک تکه شیشه توسط مایکروسافت

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

بر خلاف روشهای ذخیره فعلی شرکت که به دلیل شکنندگی آنها به تعمیر و نگهداری مداوم نیاز دارد ، کوارتز شیشه ای استفاده شده در پروژه سیلیکا پس از پخت ، جوش ، مایکروویو ، سیلاب ، دیمه زدایی و پاشیده شده با پشم فولاد کاملاً با دوام بود ، و البته از دست دادن داده ها بعد از این تست ها گزارش نشد .

استفاده در مراکز داده در مقیاس بزرگ به طور بالقوه می تواند اثر محیطی از چنین امکاناتی را پایین بیاورد زیرا برای حفظ کیفیت هوا نیازی به تهویه مطبوع با انرژی و سایر سیستمها نخواهد داشت.

آنت رووسترون ، معاون آزمایشگاه شریک تحقیقات مایکروسافت کمبریج در انگلیس ، که با آن کار می کند ، گفت: “ما در تلاش نیستیم چیزهایی را که شما در خانه خود قرار داده اید یا از آنها برای ذخیره فیلم و بازی استفاده می کنید ، بسازیم. ما در حال ایجاد انبارهایی هستیم که در مقیاس ابری کار می کند.”

ذخیره فیلم سوپرمن در یک تکه شیشه توسط مایکروسافت

گفته می شود که استفاده از شیشه سیلیکا به جای حلقه های فیلم برای بایگانی نیز باعث بهبود کیفیت در داده ها می شود.

“وقتی چیزی را به صورت دیجیتالی شلیک می کنیم – با صفرها و پیکسل هایی که روی صفحه نمایش داده می شوند – و چاپ می کنیم که به یک رسانه آنالوگ به نام فیلم تبدیل می شود ، شما مقادیر اصلی پیکسل را از بین می برید. و مطمئناً به نظر می رسد که بسیار خوب است ، اما برگشت پذیر نیست.” براد کالر گفت ، SVP بایگانی جهانی و مهندسی رسانه به عهده بردران وارنر است .

وی گفت که استفاده از وسیله ای مانند شیشه سیلیس باعث می شود اطلاعات دقیقاً مانند زمان بیرون آمدن از دوربین خوانده شود و پیکسل های اصلی را به بهترین شکل حفظ کنید. پروژه سیلیکا می تواند به طور بالقوه جایگزینی ارزان تر و با کیفیت بالاتر برای ایجاد بایگانی های بدنی شود .

بر خلاف دیسک های نوری که بر رویشان خراش ایجاد می شد ، پروژه سیلیکا شامل سوزاندن “وکسل ها” به یک آرایه سه بعدی در شیشه است تا تراکم بالای انبار را فراهم کند ، جایی که یک قطعه شیشه به ضخامت ۲ میلی متر می تواند حاوی بیش از ۱۰۰ لایه وکسل باشد. شیشه را از طریق پالس های لیزری تغییر شکل دهید.

داده های رمزگذاری شده نیز در مقایسه با ذخیره نوار طلسم سریعتر خوانده می شوند زیرا الگوریتم ها می توانند به سرعت در هر نقطه ای از شیشه با دقت اشاره کنند ، به طور بالقوه باعث کاهش زمان تاخیر برای بازیابی اطلاعات مورد نیاز می شوند.

“اگر راه حل ذخیره سازی پروژه سیلیکا ثابت کند به همان اندازه ممکن است مقرون به صرفه و مقیاس پذیر باشد – و همه ما هنوز اوایل این ها را می شناسیم . این چیزی است که ما دوست داریم آنرا ببینیم که توسط استودیوهای دیگر و همسالان ما و سایر صنایع پذیرفته شده باشد. کلف افزود : اگر راه حل برای آنها کار کند ، همچنین می تواند برای هرکسی که می خواهد محتوا را حفظ و بایگانی کند ، از این جریان سود ببرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

 

 

منبع techspot

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر