راهکار جدید مایکروسافت و اینتل برای مقابله با بدافزار ها

راهکار جدید مایکروسافت و اینتل برای مقابله با بدافزار ها

شناسایی بدافزار ها و از بین بردن اینگونه تخریب های نرم افزاری ضرر های زیادی را به بخش های مختلفی از سیستم امنیتی و دفاعی سیستم های کامپیوتری وارد می کنند و البته شناسایی اینگونه تهدید های نرم افزاری بسیار سخت تر از کار های دیگری در حوزه نرم افزار می باشد.

بدافزار های امروزی بر اساس کد های باینری می باشد که شناسایی و کشف آنها بسیار سخت و فوق العاده سنگین می باشد و بخاطر همین پیچیدگی بیش از حد شرکت های زیادی برای  استخدام افراد معتبر و کاربلد برای کار کردن در تیم امنیتی دارند.

شرکت مایکروسافت و اینتل با همکاری هر دو دست به یک ایده عالی زده اند که باعث می شود تا شاهد تشخیص راحت انواع بدافزار باشیم که ضرر و هزینه زیادی را در پی دارد و همین نیز باعث می شود تا اتفاقات متفاوتی برای این حوزه بیافتد.

راهکار جدید مایکروسافت و اینتل باعث می شود تا با استفاده از یک هوش مصنوعی و ماشین داده بسیار قوی، کد های باینری تبدیل به تصاویر معمولی شوند که این حرکت باعث می شود تا سرعت شناسایی و از بین بردن انواع بدافزار های سنگین بسیار آسان شود.

البته ناگفته نماند این دو شرکت از سال ۲۰۱۷ بر روی این پروژه در حال همفکری بودند که امسال توانسته اند به این سطح دسترسی داشته باشند و توانایی شناسایی انواع بدافزار ها از طریق تبدیل کد های باینری به کد های تصویری شناسایی اینگونه کد های مخرب را شناسایی کند.

راهکار جدید مایکروسافت و اینتل برای مقابله با بدافزار ها

راهکار جدید مایکروسافت و اینتل

امروزه در حوزه امنیت سریع بودن در شناسایی ویروس ها باعث می شود تا خسارت های کمتری نسبت به حالت های عادی به سیستم وارد شود و جلوگیری در این حالت بسیار راحت تر و کم هزینه تر از نسخه ها و سری های قبلی می باشد که باید مراحلی برای شناسایی ویروس انجام بگیرد.

طبق گفته برخی از رسانه ها این حرکت مشترک مایکروسافت و اینتل که در حوزه امنیت و فناوری اطلاعات فوق العاده می باشد بسیار حساس و پروزه عالی محسوب می شود که راه اندازی شده است و تابحال هیچ سازمان و یا شرکتی جرعتی برای انجان چنین پروژه ای نداشته است.

این دو شرکت نصمیم گرفته اند با کمک یکدیگر و با متصل شدن به ابر کامپیوتر های مایکروسافت این داده ها را اجرایی کنند و همین نیز یک نگاه ویژه و مثبتی از سوی این دو شرکت بزرگ دنیای فناوری می باشد که توانایی انجام کارهای فوق العاده و جذابی را دارند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع engadget

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر