رشد بازار خودرو های برقی در سال ۲۰۲۱ : اروپا در صدر فروش

طبق آخرین گزارش Canalys، محموله خودرو های برقی در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۹ درصد رشد داشته است و حدود ۸۵ درصد از این بازار سهم کشور چین و کشور های اروپایی بوده است. بازار اروپا با رشد ۱۹ درصد و بازار چین با رشد ۱۵ درصد در سال ۲۰۲۱ در رتبه های اول و دوم قرار گرفتند.

از لحاظ تعداد فروش، بازار چین با ۳.۲ میلیون دستگاه و بازار اروپا با ۲.۳ میلیون دستگاه جزو برترین بازار های فروش بودند. دلیل بالا بودن تعداد دستگاه ها در آمار Canalys، شمارش تمام دستگاه های هیبریدی است که باعث شده تا شاهد ارقام بالای ۲ میلیون در هر منطقه باشیم.

برخلاف بازار های اروپا و چین، ایالات متحده تنها ۴ درصد سهم فروش خودرو های برقی در سال ۲۰۲۱ را به عهده داشت. براساس آمار های منتشر شده فقط ۵۳۵ هزار دستگاه از خودرو های الکتریکی در این بازار به فروش رسیده است که نشان دهنده تمایل شهروندان آمریکایی به خودرو های بنزینی است.

طبق گفته ها در سال جاری احتمال دارد بازار ایالات متحده از بازار اروپا پیشی بگیرد و دلیل آن تولید پیکاپ های الکتریکی یا همان شاسی بلند های الکتریکی است. علاقه شدید مردم ایالات متحده به خودرو های SUV باعث خواهد شد تا ترکیب و ادغام فناوری های هیبریدی آمار فروش این خودرو های برقی را افزایش دهد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
رشد بازار خودرو های برقی

تسلا همچنان قدرت اول تولیدکنندگان خودرو های هیبریدی و الکتریکی است و در بازار های چین و اروپا جزو برترین برند هاست. البته در بازار اروپا شرکت هایی مانند بی ام و، فولکس واگن و مرسدس بنز در حال تداوم فعالیت در این بازار هستند.

سری خودرو های Y و مدل ۳ تسلا جزو پرفروش ترین خودرو های الکتریکی در سراسر دنیاست و بعد از آنها خودرو های فولکس واگن اشکودا و فولکس واگن Wuling در رتبه دوم قرار دارند. بعد از این دو شرکت نیز، برند چینی BYD در رتبه بعدی قرار دارد. شرکت تسلا با ۱۴ درصد و فولکس واگن با ۱۲ درصد و همچنین BYD با ۱۱ درصد جزو برترین تولیدکنندگان خودرو های الکتریکی هستند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع arenaev

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر