رم DDR5 سامسونگ در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

رم DDR5 سامسونگ در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد

در حالی که در حال حاضر در دنیا شاهد حافظه های موقت یا همان رم های DDR4 هستیم، شرکت های دیگری مانند سامسونگ در فکر ساخت حافظه های DDR5 می باشند که گفته می شود تا سال ۲۰۲۱ به عرضه جهانی خواهند رسید.

DRAM جدید سامسونگ مبتنی بر فرآیند EUV یا همان ماورا بنفش خواهد بود که از فناوری های روز بهره مند خواهد شد تا سرعت خوانایی و نوشتاری در این حافظه ها با سرعت بسیار بالایی همراه باشد تا در بهترین حالت خود قرار داشته باشد.

مدیر اجرایی شرکت DRAM و محصولات فناوری سامسونگ اعلام کرده است این شرکت حافظه های جدید خود را بر پایه ماورا بنفش طراحی و تولید خواهند کرد و به تعهد های خود به صورت کامل پایبند می باشند و طبق برنامه های زمانی که اعلام کرده است و در پایین نیز به صورت تصویر آورده شده است را مشاهده کنید.

رم DDR5 سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با فرآیند های بروز و با تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته خواهد شد و گفته می شود از بهترین حالات خود بهره مند خواهد بود و سامسونگ قرار است در طراحی و ساخت این محصول از بالاترین کیفیت ممکن استفاده کند.

همچنین سامسونگ اعلام کرده است نسل حافظه های بعدی از نوآوری های جدیدی بهره مند خواهند بود که سرعت بسیار بالایی خواهند داشت، بنابراین در این حافظه های نسل جدید هیچ مشکلی با سرعت های رم های داخلی این محصولات نخواهیم داشت و همین امر نیز باعث می شود جذابیت خاصی داشته باشد.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

رم DDR5 سامسونگ در سال 2021 عرضه خواهد شد

رم DDR5 سامسونگ در سال ۲۰۲۱ با فناوری EUV

استفاده از روش ماورا بنفش در طراحی و ساخت این محصول باعث می شود تا شاهد برخی از اتفاقات خاص و جالب و البته جذابی در تولید حافظه های موقت در بخش تولید سامسونگ باشیم، چون نوع ساخت با این تکنولوژی بسیار خاص و متفاوت می باشد.

این فناوری باعث می شود تا در هزینه های طراحی صرفه جویی زیادی باشد و گفته می شود همه این کار ها باعث می شود تا شاهد این باشیم که این فناوری می تواند بر روی وسایل الکترونیکی بسیار کوچکتری نیز تاثیر بگذارد.

سامسونگ هنوز به طور کامل مشخصاتی که قرار است در این محصول قرار داده شود را مشخص نکرده است و باید منتظر ماند و دید که این شرکت در نهایت می تواند به کدام یک از بخش های خود دسترسی بزرگتر و البته قوی تری را ارائه دهد.

جزئیات زیادی درمورد حافظه های DDR5 منتشر نشده است اما استاندارد های این حافظه ها در سال ۲۰۱۹ منتشر شده است که اشاره به پهنای باند ۳۲ گیگابیت بر ثانیه دارد که سرعت خوانایی قابل قبول و مناسبی برای آینده اینگونه حافظه ها محسوب می شود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

منبع tomshardware

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر