هواوی و زد تی ای رهبران بازار جهانی شبکه ۵G

طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط Dell’Oro، انتظار می رود درآمد بازار جهانی شبکه ۵G در سال ۲۰۲۰ به یک میلیارد دلار برسد. همانطور که اپراتور های مخابراتی استقرار شبکه های اصلی ۵G را تسریع می بخشن، بازار هم در سال ۲۰۲۱ به رشد خود ادامه می دهد. درآمد همیشه رشد بالایی را نشان می دهد.

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، شبکه اصلی ۵G نزدیک به ۱۵ درصد از کل درآمد هسته اصلی شبکه موبایل را به خود اختصاص دادند. طبق گفته Dell’Oro، میزان کل درآمد جهانی ۵G بیشتر توسط شرکت های ۵G چینی تسخیر شده است. نکته دیگر در اطلاعیه Dell’Oro این است که مجازی سازی عملکرد شبکه برای اولین بار در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ از ۵۰ درصد فراتر رفته است.

وی گفت: این سه مااهه اول است که فروشندگان شروع به گزارش درآمد شبکه اصلی ۵G می کنند، و در آمد شگفت آوری را بدست می آوردند. هواوی و زد تی ای مقاوم های پیشرو را در این میان به دست می آوردند و به ترتیب مقام اول و دوم را در میان تامین کنندگان اصلی ۵G در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ را به دست می آورند.

بازار جهانی شبکه 5G

Mavenirهمچنین از نظر درآمد شبکه ۵G بسیار شگفت انگیز است. دیوید بولان، مدیر تحقیقات گروه Dell’Oro گفت: T-Mobileشبکه ۵G SA خود را در ماه آگوست رونمایی کرده است. همچنین اعلام کرد که سیسکو و نوکیا تامین کنندگان شبکه اصلی ۵G آن هستند.

وی گفت سایر اپراتور های مخابراتی که شبکه های ۵G SA را در سراسر کشور در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ رونمایی می کنند. این شامل سه اپراتور بزرگ مخابراتی چین است. ارائه دهندگان اصلی شبکه آنها، هواوی، زد تی ای، اریکسون و نوکیا است.

امسال اپراتور های مخابراتی کره جنوبی هم رونمایی می شوند. خدمات ۵G SA در نیمه دوم سال رونمایی می شود و پیش بینی می شود که اریکسون، نوکیا و سامسونگ به تامین کنندگان اصلی شبکه ۵G خود تبدیل شوند.

موارد برجسته دیگر درباره ۵G شامل :

  • افزایش ۱۵ درصدید شبکه اصلی ۵G/4G در سومین ماه منتهی به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰
  • افزایش ۸ درصدی درآمد اصلی VoLTE IMS در چهارمین ماه منتهی به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰
  • مجازی سازی عملکرد شبکه بیش از ۵۰ درصد برای اولین بار در سه ماهه دوم ۲۰۲۰

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر