سونی به دنبال رهبری بازار سنسور دوربین گوشی های هوشمند

بازار جهانی سنسور دوربین گوشی های هوشمند در سال ۲۰۲۰ به ۱۵ میلیارد دلار رسیده است که نسبت به سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۳ درصد افزایش یافته است. این داده ها در گزارش کارشناسان شرکت تحلیلی Strategy Analytics وجود دارد.

تحلیلگران بزرگترین تامین کننده سنسور دوربین گوشی های هوشمندرا معرفی کرده ان. در پایان سال همچنان سونی است که ۴۶ درصد بازار را از نظر پولی در اختیار دارد. سپس سامسونگ و OmniVision پشت سر آن قرار دارند. بنابراین ،در مجموع سه شرکت برتر تقریبا ۸۵ دصد از بازار را به خود اختصاص داده اند. نمودار زیر ایده ای در مورد توزیع بازار ارائه می دهد:

در حالی که فروشندگان CIS تقاضای زیادی را از سازندگان گوشی های هوشمند دریافت کردند که سنسور هایی با رزولوشن بالا و تعداد سنسور های بالاتر را در سال ۲۰۲۰ تولید کردند، ولی همه گیری کویید ۱۹ اندکی رشد بازار سنسور های دوربین موبایل را کاهش داد. به دلیل تحریم های هواوی، یکی از فروشندگان اصلی از دست رفت. انتظار می رود با افایش رقابت در بازار سنسور های دوربین موبایل، تسط سونی بر بازار به طور فزاینده ای تهدید می شود.

سنسور دوربین گوشی های هوشمند
پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ در ماژول دوربین ۶ گانه قرار خواهد گرفت

در حال حاضر، بالاترین سنسور دوربین موبایل ۱۰۸ مگاپیکسلی است. اما این خیلی زود تغییر می کند. امروز بخش تراشه های اگزینوس سامسونگ وضعیت جالبی را در توییتر منتشر کرد. این سول هم از کاربران پرسیده ش که: عکاس عزیز، شما بیشتر از دوربین گوشی های هوشمند چه انتظاراتی دارید؟ همچنین ویدیویی منتشر کرد که یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی را به همراه ۵ سنسور دیگر نشان می دهد. با این حال این سنسور رهبری ماژول دوربین شش گانه را بر عهده خواهد داشت. علاوه بر این این فیلم در جلو یک دوبین دوتایی را نشان می دهد و همه این سنسور ها باید تحت کنترل تراه اگزینوس خواهد بود.

با این حال، این تعجب آور نیست که چند کاه پیش، فاش کننده معروف Ice Universe گزارش داد که سامسونگ قصد دارد یک سنسور دوربین جدید با وضوح بالا ( سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی سامسونگ ) را منتشر کند. علاوه بر این او گفت که مدل های جید مجهز به این سنسور خواهند بود.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر