آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی با طراحی جدید دوربین و ناچ کوچکتر رونمایی شد

آیفون ۱۳ اپل امروز بعد از بیشمار درز و نشت اطلاعات رونمایی شد. این اصلی ترین و اولین مدل سری گوشی های آیفون ۲۰۲۱ اپل است.

مثل سال های گذشته، آِیفون ۱۲ در دو نسخه عرضه می شود نسخه ۶.۱ اینجی “آیفون ۱۳” و نسخه ۵.۶ اینچی “آِیفون ۱۳ مینی”. این گوشی ها دارای صفحه نمایش اولد روشن تر از آیفون های نسل قبلی است.

قیمت آیفون ۱۳ حدود ۸۲۹ دلار و آیفون ۱۳ مینی ۷۲۹ دلار است. گزینه های حافظه داخلی امسال افزایش یافته و اپل گزینه های ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی را ارائه می دهد.

آیفون 13 و آیفون 13 مینی

امسال شاهد ویژگی های جدید یا تغییرات اساسی نبودیم. و آیفون ۱۳ مشابه آیفون S های گذشته اپل است. آیفون S ها تغییر کمی نسبت به نسخه های اصلی داشتند.

بر خلاف آِیفون ۱۲ که بازطراحی قابل توجهی داشت، آیفون ۱۳ ظاهری مشابه به مدل قبلی خود دارد، تنها تغییر آن ناچ فیس آیدی است که ۲۰ درصد کوچکتر شده است، این یعنی فضای اشغال شده در صفحه نمایش کاهش می یابد.

از طراحی که یک کم عبور کنیم می رسیم به سخت افزار آیفون های جدید جایی که اپل به گفته خود پردازنده سریعتر و کم مصرف تر A15 بیونیک از A14 بیونیک سال گذشته را در قلب آن ها قرار داده است. این پردازنده ۶ نانومتری است ولی با این حال اپل می گوید A15 بیونیک سریعترین پرازنده گوشی هوشمند است که تا ۵۰ درصد سریعتر از رقبای خود است. گرافیک این پردازنده هم تا ۳۰ درصد سریعتر می شود.

سری آیفون ۱۳ عمر باتری بهتری را هم ارائه می دهند. به طوری که آِیفون ۱۳ مینی ۱.۵ ساعت بیشتر از آیفون ۱۲ مینی دوام باتری خواهد داشت، و آیفون ۱۳ ۲.۵ ساعت دوام بیشتری نسبت به آیفون ۱۲ خواهد داشت. افزایش دوام باتری به دنبال بزرگتر شدن ظرفیت بارتی، عملکرد بهتر پردازنده و بهبود بیشتر نرم افزار است.

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید
آیفون 13 و آیفون 13 مینی

بزرگترین تغییر در واقع در زمینه دوربین و استفاده از سنسور دوربین اصلی ۱۲ پرو مکس در آیفون ۱۳ است. این سنسور به آیفون ۱۲ اجراه می دهد تا در محیط های تاریک و نویز دار تصویر را با نور بیشتری ثبت کند.

سنسور واید جدید یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی با دیافراگم f/1.6 است، در حالی که سنسور دوربین صلی ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید دارای لنزی با دیافراگم f/2.4 و میدان دید ۱۲۰ درجه است. آیفون ۱۳ همچنین دارای فناوری تثبیت کننده تغییر سنسور است که اپل آن را سال گذشته با آیفون ۱۲ پرو مکس رونمایی کرد که به طور فیزیکی سنسور را برای کاهش ارتعاشات حرکت می دهد.

ماژول دوربین های جدید امسال اپل دارای ویژگی “پروفایل عکاسی” است که اپل با مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس رونمایی کرد است به کاربر امکان می دهد تا ظاهر تصاویر گرفته شده خود را حتی برای ثبات بیشتر در عکس ها سفارشی کنند.

آیفون 13 و آیفون 13 مینی

اپل همچنین یک حالت سینمایی جدید برای ویدیوها رونمایی کرد که اجازه می دهد تا افکت فوکوس را در طور یک ویدیو تغییر هد. هنگام ضبط ویدیو، حالت سینمایی به طور خودکار فوکوس را در حین فیلمبرداری در زمان واقعی تغییر می دهد و زمان ورود افراد به قاب یا نگاه دور از دوربین،فوکوس را به طور هوشمند تغییر می دهد. برای کنترل دقیقه تر، می توان فوکوس را به صورت دستی تغییر داد یا فوکوس را روی یک شی خاص قفل کرد. دوربین سلفی هم از حالت سینمایی پشتیبانی می کند.

اپل همچنین وعده بهبود عملکرد فایو جی در مقایسه با آِیفون ۱۲ را با پشتیبانی بیشتر از باند می دهد. این شرکت همچنین وعده داده که آیفون تا پایان سال از ۲۰۰ اپراتور در بیش از ۶۰ کشور و منطقی پشتیبانی خواهد کرد.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر