تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ به زودی رونمایی می شود

رونمایی تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ سامسونگ

سامسونگ و TSMC بزرگترین تولید کننگان تراشه در سطح جهان هستند. با این حال، TSMC معمولا یک قدم جلوتر از سامسونگ است و سازنده کره ای در این زمینه جبران می کند.

طبق گزارشات اخیر، سامسونگ در حال کار بر روی تراشه ۵ نانومتری ne2 خود است. به یاد داشته باشید که عملکرد اگزینوس ۹۹۰ انتظارات را برآورده نکرد. بنابراین، این شرکت تلاش زیادی در توسعه اگزینوس ۲۱۰۰ جدید انجام داده است. طبق گزارشات اخیر، گلکسی S21 باید با تراشه اگزینوس ۲۱۰۰ رونمایی شود.

با توجه به پست جدید بهMauriQHD، اگزینوس ۲۱۰۰ ممکن است اگزینوس ۱۰۰۰ هم نامیده شود. با این حال، هیچ تایید رسمی در مورد نامگذاری دقیق این تراشه وجود ندارد. علاوه بر این، بهMauriQHD ادعا می کند که سامسونگ قبل تمام نیاز های این تراشه دارد.

وی گفت که مدیران سامسونگ به ددنبال زمان ایده آل برای رونمایی آن هستند. این بدان معنی است که این شرکت احتمالا در حال نظارت بر فروش، گمانه زنی ها و سایر شاخص ها است تا بهترین تاریخ انتظار را تایید کند. تعجب آور نخواهد بود اگر سامسونگ تصمیم بگیرد که با کنفرانس کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ کانون توجه باشد. با این حال، این تراشه طی چند هفته آینده رسما وارد بازار می شود.

اگز چه جزئیات اگزینوس ۲۱۰۰۰ را نداریم اما می توان گفت خیلی بهتر از اگزینوس ۹۹۰ خواهد بود.

اسنپدراگون ۸۷۵ ممکن است در اجلاس سالانه اسنپدراگون در ماه دسامبر برگزار می شود، منتشر شو. شایان ذکر است که اگزینوس ۲۱۰۰ در طور تست عملکرد اولیه ناامیده کننده بود.

دلیل عملکرد ناامید کننده آن را نمی داتینم. ولی ممکن است به دلیل عدم وجود سیستم عامل یا بهینه سازی مناسب باشد. در مجموعه اگر سامسونگ امیدوار است که با TSMC رقابت کند، کار های زیادی برای این رقابت انجام خواهد داد.

البته هدف سامسونگ این است که از نظر عملکرد از TSMC پیشی بگیرد. هر دو شرکت به طور واضح مدل های تجاری متفاوتی دارند.

در حالی که سامسونگ از تراشه های خود بر روی دستگاه های خود استفاده می کند، TSMC گوشی های هوشمند تولید نمی کند. شرکت تایوانی هم به نام خود تراشه درس نمی کند. این شرکت فقط تراشه های برای شرکت های دیگر مثل، های سیلیکون، کوالکام، بیونیک اپل و غیر را تولید می کند.

TSMC بزرگترین شرکت های جهان را در زنجیره تامین خود دارد. بودجه لازم برای تحقیق و توسعه پیشرفته رین فرایند ها را دارد. اگر سامسونگ امیدوار است با TSMC هم سطح باشد، به سرمایه گذاری زیادی در بخش تراشه خود نیاز دارد. تا کنون بسیا ری از سازندگان تراشه فرایند های ۵ نانومتری و ۷ نانومتری TSMC را به سامسونگ ترجیح داده اند.

___ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ___

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر