سامسونگ برای رونمایی تراشه میان رده اگزینوس ۹۸۱ آماده می شود

قبل از این هم می دانستیم که سامسونگ همزمان روی چندین تراشه جدید کار می کند. اگزینوس ۱۰۸۰ و اگزینوس ۲۱۰۰ اما این دو تراشه پرچمدار هستند و اکنون خبر هایی از تراشه میان رده اگزینوس ۹۸۱ در پایگاه داده بلوتوث SIG ظاهر شده است.

مشخصات فنی در مورد این تراشه وجود ندارد، به جز اینکه شاید از بلوتوث ۵.۲ هم پشتیبانی کند. اما با قضاوت بر اساس مشخصات، این تنها نسخه ای از اگزینوس ۹۸۰ است. منطقی است که فکر کنیم مدل جدید کمی قدرتمندتر از مدل قبلی خود باشد.

اگزینوس ۹۸۰ در سامسونگ گلکسی A51 5G و گلکسی A71 5G استفاده می شود. ظاهرا از تراشه اگزینوس ۹۸۱ هم در سایر مدل های میان رده سری گلکسی A استفاده خواهد شد.

تراشه میان رده اگزینوس ۹۸۱

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ ممکن است سریعتر از اسنپدراگون ۸۷۵ باشد

سامسونگ و کوالکام سال آینده با انتشار تراشه پرچمدارر خود استراتژی مشابهی را اتخاذ خواهند کرد. این شرکت برای عملکرد فوق العاده با هسته کورتکس ایکس ۱ کاملا شرط بندی می کند. با این حال سوالی اکنون وجود دارد که آیا این شرکت تدبیری بهتر می چیند یا خیر ؟

پیشنهاد میکنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید

اگر به لیست گیکبنچ اطمینان کنیم بخش تراشه اگزینوس سامسونگ با اگزینوس ۱۰۰۰ یک قدم جلوتر می گذارد. با خروج تراشه کارین از هواوی در کورس، اگزینوس و اسنپدراگون سال آینده برای ارائه بهترین پیشنهاد تراشه پرچمدار تلاش می کنند. از حال می دانیم که تراشه اگزینوس در بسیاری از دستگاه های پرچمدار گلکسی ظاهر نمی شود اما ممکن است در آینده نچدان دور این مسئله تغییر کند.

گزارش جدید بر اساس اطلاعاتی از یک انجمن کره ای فاش شده که در آن نمرات گیکبنچ منتشر شده است. طبق اطلاعات، دو دستگاه از سری گلکسی S21 مورد تست قرار گرفته است. یک با تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ و دیگری با تراشه اسنپدراگون ۸۷۵. علاوه بر این شیائومی می ۱۱ با اسنپدراگون ۸۷۵ هم در میان خواهد بود. اول از همه، مهم است که این نتایج را کاملا جدی نگیرید.

تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ می تواند کمی بهتر از اسنپدراگون ۸۷۵ باشد

متاسفانه، این خبر با تصاویر صفحه همراه نیست، که به طور موثر آن را قابل اطمینان تر می کند. این نشان می دهد که نمره واحد و چند امتیاز تراشه سامسونگ هر دو بالاتر از امتیازات کسب شده توسط اسنپدراگون ۸۷۵ است.

گلکسی S21 که دارای تراشه اگزینوس ۱۰۰۰ است در تست تک هسته ای ۱۳۰۲ و در تست چند هسته ای ۴۲۵۰ امتیاز کسب کرد. این در حالی است که اسنپدراگون ۸۷۵ در تست تک هسته ای ۱۱۵۹ امتیاز و در تست چند هسته ای ۴۰۹۰ امتیاز کسب کرد. فاکتور های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود و نتایج ممکن است بسته به نرم افزار متفاوت باشد، اما در حال حاضر، نسخه اگزینوس ۱۰۰۰ فرمانرواری می کند.

ـــ با سیم پو باش تا از دنیا دور نمونی ـــ

نظر شما در مورد این مطلب چیه

آدرس ایمیل شما بصورت عمومی در نظرات منتشر نخواهد شد.

لطفا از ارسال نظرات نامرتبط با این مطلب خودداری نمایید.

سیم پو از کوکی ها صرفا جهت بهبود بخشیدن تجربه کاربری شما در این وبسایت استفاده خواهد کرد.

باشه ممنون
اطلاعات بیشتر